Pozityvi savaitės pradžia

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-17 00:48 Komentarai: (0)
Žinia apie galimą antrą vakciną nuo Covid-19 Volstryto investuotojus paveikė kur kas silpniau nei prieš savaitę. Tačiau šį kartą S&P500 ir Dow Jones bei Nasdaq pirmadienio prekybos sesiją baigė faktiškai aukščiausiose dienos lygiuose.

Kaip ir prieš savaitę, prieš pirmadienio sesijos atidarymą Amerikos vertybinių popierių biržose rinkose pasirodė žinios apie potencialiai veiksmingą vakciną nuo Covid-19. Moderna (jos akcijos pabrango apie dešimt procentų) paskelbė, kad trečiasis tyrimų etapas parodė vakcinos efektyvumą siekiantį net 94,5 procento, o tai yra dar daugiau nei Pfizer preparatas.

Negana to, Moderna produktą daug lengviau platinti (jį reikia laikyti „tik“ -20 °C, o ne -70 °C temperatūroje). Be to, dvi vakcinos yra geriau nei viena - rinkoje yra konkurencija ir didesnis valdžios institucijų pageidaujamas produkto kiekis. Galima tikėtis, kad artimiausiomis savaitėmis ar mėnesiais rinkoje pasirodys pranešimai apie tolesnius preparatus, kurie gali apsaugoti nuo koronaviruso.

Jei pasaulyje atsiras veiksminga vakcina, nesukelianti rimtų šalutinių poveikių, platinama masiškai ir už priimtiną kainą, ekonomiką neigiamai veikiantis veiklos apribojimas gali tapti istorija iki 2021 metų vidurio. Nors per trumpą laiką niekas nesikeičia, vis didėjanti vakcinos nuo koronos tikimybė smarkiai pagerina 2021 metų prognozę. Tai yra puiki galimybė tipinių ciklinių bendrovių akcijoms, kurios labiausiai nukentėjo 2020 metais. Kartu tai smūgis technologinių milžinų vertinimui. Juk tokios bendrovės kaip Amazon, Microsoft, Facebook, Netflix ar Alphabet buvo tarp tų, kurioms atnešė naudos šių metų pandemija.

Taigi mes stebime puikią „vakcinos rotaciją“, kuri prasidėjo vos prieš savaitę. Investuotojai, be kitų sektorių, šiandien aktyviai investavo į aviakompanijų, kelionių organizatorių, naftos bendrovių ir bankų akcijas. Virš trijų procentų pabrangusi nafta lėmė tai, kad Chevron akcijų kaina pakilo virš septynių procentų, o Exxon - 5,8 procento. Tarp trisdešimties Dow Jones indekso atstovių labiausiai (-3,5 procento) krito Pfizer rinkos vertė.

Dow Jones indeksas, panašiai kaip ir prieš savaitę, atsimušė į trisdešimties tūkstančių punktų barjerą, bei prekybos metu nežymiai pagerino ankstesnį visų laikų rekordą. Tačiau pats 1,6 procento iki 29950.44 punktų padidėjimas nebuvo įspūdingas.

Platusis rinkos indeksas S&P500 pakilo 1,16 procento iki 3626,91 punkto. Tai aukščiausias šio indekso uždarymo lygis istorijoje, tačiau praeitos savaitės dienos rekordas nebuvo viršytas. Bet kitą vertus, techninės analizės požiūriu situacija yra daug geresnė nei praėjusią savaitę.

Tuo tarpu ir technologinis Nasdaq irgi sugebėjo užfiksuoti augimą, tiesa, jis tarp pagrindinių indeksų buvo mažiausias ir siekė tik 0,8 procento ir naujas rekordas nebuvo užfiksuotas. Prie to prisidėjo beveik vienu procentu pabrangę Apple nuosavybės vertybiniai popieriai, bei tai, kad likusių FAANG+ grupės atstovių akcijos taip pat neatpigo arba tik nežymiai nuvertėjo.

Be to, verta prisiminti, kad Volstryte netrukus baigsis vienas labiausiai stebinančių (ir teigiamų!) veiklos rezultatų skelbimo sezonų istorijoje. Spalio pradžioje rinkoje buvo daroma prielaida, kad įmonių iš S&P500 indekso pelnas akcijai (EPS) per trečiąjį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sumažėjo vidutiniškai dvidešimt vienu procentu. Tuo tarpu po to, kai 92 procentai šio indekso įmonių paskelbė rezultatus, bendras pelno akcijai sumažėjimo vidurkis yra tik 7,1 procento. Todėl jis yra tris kartus mažesnis nei pradiniai analitikų vertinimai.
 
Dar nėra komentarų