Viltys dėl vakcinos nuo COVID-19

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2020-11-16 10:05 Komentarai: (0)
Europoje, daugeliui šalių priimat vis griežtesnius sprendimus bandant suvaldyti koronaviruso plitimą, akcijų rinkos neįgavo aiškios krypties („Stoxx Europe 600“ +0,01 proc.), tačiau optimizmo netrūko JAV („S&P 500“ +1,36 proc., „Dow Jones“ +1,37 proc., NASDAQ +1,02).

Čia rinkas aukštyn gena viltys dėl vakcinos. „Pfizer“ (+2,88 proc.) ir BioNTech (+4,3 proc.) apie sukurtos vakcinos efektyvumą naujienas skelbę praeitos savaitės pradžioje, šią savaitę jau tikimąsi pateiks JAV maisto ir vaistų administracijai paraišką dėl leidimo naudoti vakciną suteikimo. Tam papildomai reikės pateikti išsamesnę informaciją apie tai, kaip vakcina veikia vyresnio amžiaus žmonių grupes, taip pat informaciją apie apsaugą nuo sunkios ligos formos, kaip ir informaciją apie pačios vakcinos saugumą. Net jei vakcinai bus suteiktas leidimas, lieka svarbių neatsakytų gamybos, logistikos klausimų (pavyzdžiui tai, kad vakcina turi būti saugoma itin žemoje -70 laipsnių temperatūroje).

Galutinių vakcinos tyrimų stadijoje yra Moderna (+0,59 procento), kuri naujienas apie reikiamų tyrimų pabaigą galės skelbti jau kelių savaičių bėgyje. Iki metų pabaigos tikimąsi, kad bus patvirtinta ir AstraZeneca (-0,31 proc.) ir Oksfordo universiteto kuriama vakcina. Dar bent keturių atskirų kompanijų kuriamos vakcinos tyrimus tikimąsi pabaigti jau kitų metų pradžioje. Ne ką mažiau vilties suteikia ir tokių kompanijų kaip Eli Lilly (+0,95 proc.) siūlomas gydymas antikūnais. Ateities sandoriai JAV ir Europos akcijų indeksais šįryt rodo apie 1 proc. siekiantį kilimą.

Penktadienį prieš prasidedant prekybos sesijai „Ignitis Grupė“ paskelbė trečiojo ketvirčio tarpinius rezultatus. Koreguotas grynasis pelnas padidėjo 8,1 proc., lyginant su tuo pačiu 2019 m. periodu, ir siekė 80,6 mln. eurų, na o konsoliduotas grynasis pelnas siekė 108,3 mln. eurų ir tai yra 147,8 procentų augimas lyginant su 2019 metais. Po paskelbtų žinių šiomis akcijomis prekiauta aktyviai, 434 sandoriais akcijų perleista už 600 tūkst. eurų., fiksuotas 0,36 proc. kainos smukimas iki 19,5 eurų už akciją.

Taip pat gan aktyviai prekiauta (apyvarta 348 tūkst. eurų) Šiaulių banko akcijomis, kurių kaina smuko 1,54 procento. Baltijos šalių indeksų kryptys baigiantis savaitei išsiskyrė (OMXV +0,6 proc., OMXT -0,09 proc., OMXR +1,05 procento). Visų trijų biržų apyvarta kartu sudėjus siekė 1,5 mln. eurų.
 
Dar nėra komentarų