Eilinis nuostolingas Novaturo ketvirtis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-28 19:34 Komentarai: (0)
Kelionių organizatorius Novaturas šiandien paskelbė trečiojo šių metų ketvirčio veiklos rezultatus. Dėl neigiamo korona viruso poveikio turizmo pramonei smuktelėjo bendrovės pajamos, o grynasis veiklos rezultatas vėl buvo neigiamas, tiesa, lyginant su antru ketvirčiu, padėtis pagerėjo.

Per trečią šių metų ketvirtį minimos įmonės pajamos siekė 7,078 mln. eurų, kas palyginus su 2019 metų tuo pačiu laikotarpiu, buvo net 87,4 procento mažiau. Tiesa, per antrą šių metų ketvirtį pajamos sudarė vos 0,126 mln. eurų.

Kalbant apie EBITDA, tai ji buvo neigiama ir siekė 0,741 mln. eurų, tuo tarpu grynasis nuostolis sudarė 1,45 mln. eurų. Prieš metus per tą patį ketvirtį EBITDA buvo teigiama ir siekė 1,287 mln. eurų, o grynasis pelnas sudarė 0,904 mln. eurų. Per ankstesnį šių metų ketvirtį Novaturo neigiama EBITDA siekė 0,65 mln. eurų, o grynasis nuostolis buvo didesnis ir sudarė 1,891 mln. eurų.

Bendrai po pirmų trijų šių metų ketvirčių šios kelionių organizatorės pajamos siekia 30,554 mln. eurų, kas palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, yra 78,1 procento mažiau. EBITDA yra neigiama ir sudaro 1 581 mln. eurų, o grynasis nuostolis - 3,694 mln. eurų. Per 2019 metų pirmus tris ketvirčius EBITDA buvo teigiama ir sudarė 3,015 mln. eurų, o grynasis pelnas siekė 1,341 mln. eurų.

Kaip rašoma kompanijos pranešime, šiais metais turizmo sektorius nuo pat pirmojo metų ketvirčio gyvena ir veikia naujoje, nuolatinių pokyčių realybėje. Po pandemijos sukeltų apribojimų, liepą visose Baltijos šalyse Novaturo grupė dalinai atnaujino veiklą. Dėl nuolat besikeitusio sergamumo rodiklių skaičiavimo bei visose Baltijos šalyse skirtingo valstybinio reguliavimo judėjimo atžvilgiu, bendrovė negalėjo atnaujinti skrydžių į daugumą atostogų krypčių. Dėl šių priežasčių šiais metais keliautojai galėjo rinktis atostogas vos kelių šalių – Graikijos, Tuniso bei Kipro – kurortuose. Tai neabejotinai paveikė bendrovės veiklos rezultatus.

Siekdama užtikrinti įmonės likvidumą ir veiklos rodiklių gerinimą ateityje bendrovė ir toliau nuosekliai laikėsi krizinio laikotarpio programos, kurios pagrindiniai aspektai apima kaštų optimizavimo politiką, valstybių teikiamos paramos įsisavinimą, piniginių srautų reguliavimą.

Visą krizinį laikotarpį Novaturo grupė nuosekliai optimizavo įmonės išlaidas. Lyginant su 2019 metų trijų ketvirčių laikotarpiu, veiklos sąnaudos mažėjo 61,1 procento. Su banku susitarta dėl esamos ilgalaikės paskolos dalinių grąžinimų atidėjimo bei kredito linijos pratęsimo iki kitų metų kovo mėnesio pabaigos. Šie sprendimai bei susitarimai padėjo užtikrinti įmonės likvidumą, kol bendrovė galės vykdyti labiau stabilią ir tvarią veiklą.

„Vertiname keliautojų išreikštą pasitikėjimą turizmo sektoriumi šiuo permainingu laikotarpiu. Didžioji dalis keliautojų sutiko COVID-19 ribojimų paveiktas keliones nukelti vėlesniam laikui, tokių kelionių suma siekia 5,8 mln. eurų. Dalis keliautojų pasirinko kelionių kuponus už 1,3 mln. eurų. Pateiktų paraiškų susigrąžinti pinigus grupės mastu už neįvykusias keliones sulaukėme apie 8 milijonų eurų sumai. Šiai dienai esame grąžinę apie 5,5 mln. eurų, tam pasinaudojome ir Lietuvoje papildomai atsiskaitymams gauta 1 mln. eurų paskola. Pinigus už neįvykusias keliones pradėjome grąžinti vieni pirmųjų“ - sako Novaturo grupės vadovė Audronė Keinytė.

Nuo metų pradžios Novaturo rinkos vertė Vilniaus biržoje susitraukė penkiasdešimt septyniais procentais, o per pastaruosius vienerius metus krito net 71,5 procento. Palyginimui, OMX Vilnius GI indekso vertė atitinkamai smuko penkiais procentais ir virš trijų procentų.
 
Dar nėra komentarų