Per savaitę JAV padaugėjo bedarbių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-15 15:47 Komentarai: (0)
Per praėjusį savaitę Amerikoje buvo pateikta naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą daugiau nei ankstesnę savaitę, o laukta, jog šis rodiklis sumažės.

Per savaitę amerikiečiai pateikė 898 tūkstančių naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą, arba septyniasdešimt trimis tūkstančiais daugiau nei prognozavo ekonomistai.

Ankstesnės savaitės rodiklis buvo kilsteltas penkiais tūkstančiais iki 845 tūkstančių. Tai jau septinta savaitė iš eilės kai naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą skaičius neviršija milijono.

Tuo tarpu keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, pakilo nuo 858.25 iki 866.25 tūkstančių. Šis rodiklis ūgtelėjo pirmą kart po to kai prieš tai net dešimt savaičių iš eilės mažėjo.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę smuko nuo 11,183 iki 10,018 milijono, kai laukta, jog jis sieks vidutiniškai 10,7 milijono. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu.

Tad bendrai per koronaviruso pandemiją, t.y. per trisdešimt savaičių, Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo pateikta iš viso apie 65,6 milijono paraiškų bedarbio pašalpai gauti.
 
Dar nėra komentarų