
JAV prezidentas patvirtino, kad išėjęs iš ligoninės yra geros formos ir kad koronavirusas jo nenugalėjo. Antradienį jis griežtai sukritikavo demokratus ir vienareikšmiškai atmetė galimybę priimti kairiųjų „stimuliacinio paketo“ versiją. Jei tai nėra dar vienas Donald Trump derybinis triukas, tikimybė priimti „stimuliavimo paketą“ prieš lapkričio rinkimus ką tik sumažėjo beveik iki nulio.
„Nancy Pelosi reikalauja 2,4 trln. dolerių netinkamai valdomom, nusikaltimų apimtom demokratinėm valstijom. Šie pinigai jokiu būdu nėra susiję su COVID-19. Mes pasiūlėme turtingą 1,6 trln. dolerių pasiūlymą ir, kaip visada, ji derasi nesąžiningai. Aš atmetu jų reikalavimą ir žvelgiu į mūsų šalies ateitį“ - Twitter rašė prezidentas Donald Trump.
Ši deklaracija sunaikino pastaruoju metu rinkoje buvusias viltis, kad artimiausiu metu, t.y. dar iki prezidento rinkimų bus priimtas naujas ekonomikos skatinimo paketas. Būtent visi šie fiskaliniai ir piniginiai stimuliatoriai iš esmės prisidėjo prie bumo akcijų rinkoje per pastaruosius šešis mėnesius.
Nenuostabu, kad Volstryte reakcija buvo staigi ir labai ryžtinga. Iškart po šios Twitter žinutės paskelbimo Amerikos akcijų rinkos pagrindiniai indeksai krito daugiau nei dviem procentais. Tačiau iki antradienio prekybos sesijos pabaigos kai kurie nuostoliai buvo panaikinti. Galiausiai didžiųjų bankų ir įmonių bendras indeksas Dow Jones pasikoregavo 1,34 procento ir nukrito žemiau dvidešimt aštuonių tūkstančių punktų. Platusis Amerikos akcijų rinkos indeksas S&P500 smuktelėjo 1,4 procento iki 3360.95 punktų, o štai technologinis Nasdaq pasikoregavo 1,57 procento iki 11154.60 punktų.
„Investuotojai tikrai sutelkia dėmesį į bet kokio tipo stimulus, kuriuos gali gauti. FED iš esmės sako, kad viską baigė, ir nėra ką daugiau padaryti. Kitas žingsnis priklauso įstatymų leidėjams“ - tikino Kingsview Investment Management vadovas Paul Nolte.
Tuo tarpu antradienį pačios prekybos sesijos pradžioje pasisakė ir Amerikos Centrinio banko vadovas Jerome Powell, kuris nurodė, kad reikia toliau skatinti JAV ekonomiką.
„Per mažas palaikymas gali sukelti silpną atsigavimą, sukeldamas nereikalingus sunkumus namų ūkiams ir įmonėms“ - antradienį Nacionalinės verslo ekonomikos asociacijos surengtoje konferencijoje sakė FED pirmininkas Jerome Powell.
Jis pridūrė, kad atrodo, kad pagalbos perdozavimo rizika dabar yra daug mažesnė, ir net jei iniciatyvos pasirodys didesnės nei būtina, ištekliai nebus išeikvoti.
Pastaraisiais mėnesiais Jerome Powell ir kiti FED nariai nuolat ragino JAV Kongresą priimti dar vieną ekonomikos skatinimo paketą.
Didžiausių bendrovių, susijusių su pažangiomis technologijomis, įskaitant informacines technologijas, tokių kaip Apple, Amazon, Facebook ir Alphabet, vertės svyravo. Nervingumas kilo dėl informacijos, kad naujojoje Atstovų rūmų antimonopolinėje ataskaitoje rekomenduojama „padalyti“ šias milžiniškas kompanijas.
Išparduodami buvo Boeing vertybiniai popieriai, kurių kaina smuko beveik septyniais procentais. Didžiausias pasaulyje orlaivių gamintojas pirmą kartą nuo 2009 metų sumažino savo komercinių reaktyvinių lėktuvų paklausos prognozę per ateinančius dvidešimt metų.
BioNTech kampanija tarp investuotojų buvo populiari po to, kai Europos reguliavimo institucija paskelbė pradedanti tikrinti vakciną nuo Covid-19, kurią sukūrė Vokietijos įmonė ir Amerikos vaistų gamintojas Pfizer.