Didesniu augimu išsiskyrė tik Nasdaq

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-02 01:19 Komentarai: (0)
Viltys dėl dar vienos sesijos į viršų Volstryte išsipildė tik iš dalies. Didžiosios technologijų kompanijos pakilo ir kilstelėjo Nasdaq. Bet likusi rinkos dalis atrodė silpnokai.

Amerikos investuotojai pastaruoju metu viltis sieja su politiniu susitarimu dėl naujų valstybės išlaidų, finansuojamų gigantiškai didinant valstybės skolą. Kairieji (t.y. demokratai) norėtų tokiu būdu išleisti 2,2 trln. dolerių, o štai dešinysis sparnas (t.y. respublikonai) norėtų, kad skaičius būtų artimas 1,5 trln. dolerių. Derybos vyksta, bet nėra žinoma ar pavyks pasiekti susitarimą prieš rinkimus lapkričio 3 dieną.

Tačiau ketvirtadienį spekuliacijos, susijusios su naujojo išlaidų paketo balsavimu, akcijų indeksus palaikė tik prekybos pradžioje. Po stiprios pradžios S&P500 pradėjo sparčiai slinkti žemyn ir galiausiai antroje sesijos pusėje palietė liniją žyminčią trečiadienio uždarymo lygį. Galų gale jam pavyko ūgtelėti 0,53 procento ir pasiekti 3380,8 punktų vertę.

Dow Jones pavyko išaugti vos 0,13 procento ir jis liko žemiau 28 tūkstančių punktų. Šį kartą Nasdaq pasirodė kur kas geriau nei likusi rinka - pakilo 1,42 procento ir pasiekė 11326,51 punktą. Šį prieaugį lėmė didelių technologijų kompanijų rinkos vertės prieaugis. Apple akcijos pabrango beveik vienu procentu, Amazon - 2,3 procento, o Microsoft - vienu procentu.

Priešingoje rinkos pusėje atsidūrė naftos sektoriaus gigantės Exxon Mobil vertybiniai popieriai, kurių kaina krito 3,5 procento. Taip nutiko ne tik dėl šio energijos ištekliaus pigimo biržoje, tačiau dėl ir tikėtinų prastų bendrovės praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų. Exxon vadovybė perspėjo investuotojus, kad trečiąjį ketvirtį jie gali tikėtis grynųjų nuostolių: nuo -68 centų iki +7 centų už akciją. Šio diapazono vidurys yra -30,5 cento, o analitikų prognozių mediana buvo 7 centai nuostolių akcijai.

Pirmaujančių JAV avialinijų akcijų kaina pakilo. Taip nutiko dėl informacijos, jog Donald Trump administracija yra atvira nepriklausomoms teisėkūros priemonėms, kurios padės pramonei atsigauti po nuosmukio.

Po mažiau nei dviejų savaičių prasidės Amerikos kompanijų ir bankų veiklos rezultatų skelbimo maratonas. Analitikai apskaičiavo, kad trečiąjį ketvirtį įmonių, kurios sudaro S&P500 indeksą, pelnas sumažėjo beveik 22 procentais lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, tačiau tuo pačiu metu buvo ketvirtadaliu didesnis nei praėjusį ketvirtį.

Tuo tarpu paskelbti ekonominiai duomenys buvo įvairūs. Štai vartotojų pajamos krito labiau nei laukta, tačiau išlaidos viršijo lūkesčius. Vis dar didelis nedarbas išlieka didžiausios pasaulio ekonomikos problema. Nors naujų bedarbių paraiškų gauti pašalpą buvo mažiau nei laukta, tačiau šis rodiklis ir toliau išlieka pastebimai didesnis nei prieš korona pandemijos sukeltą recesiją. ISM indeksas, vertinantis ekonominę situaciją pramonėje, šiek tiek nuvylė. Rugsėjo mėnesio rodiklis siekė 55,4 balo ir buvo žemesnis nei rugpjūtį (56,0 balai), kai laukta, jog pakils iki 56,3 balo.
 
Dar nėra komentarų