Rekordiniai „šiukšlinių“ obligacijų pardavimai JAV

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-24 14:41 Komentarai: (0)
Šiais metais Amerikoje „šiukšlinių“ skolos vertybinių popierių jau yra išplatinta už 329,8 milijardo dolerių sumą. Emitentai naudojasi itin sušvelninta FED pinigų politika ir paklausa viskam, kas suteikia didesnį pajamingumą.

Ne investicinio reitingo obligacijų emisijos paspartėjo balandžio mėnesį kai Amerikos Centrinis bankas pradėjo pirkti didelio pajamingumo obligacijų rinkoje, kad palaikytų įmonių skolų rinką. Ankstesnis metinis „šiukšlinių“ obligacijų emisijų rekordas buvo nustatytas 2012 metais ir siekė 329,6 milijardo dolerių.

„Daugelis emisijų buvo vykdomos siekiant gauti kuo daugiau likvidumo, nes atrodė, kad kurį laiką bus blogai. Tai buvo protingas žingsnis, tačiau kai kurios įmonės pastatė likvidumo tiltą vedantį į niekur“ - tikino Aristotle Credit Partners partneris ir portfelio valdytojas Douglas Lopez.

Analitikai pabrėžia, kad FED veiksmai lėmė, kad JAV dabar yra emitentų rinka, o tai galima pastebėti pagal „šiukšlinių“ skolų pajamingumo sumažėjimą. Nuo liepos net apie 65 procentai naujų emisijų buvo išplatinta su kuponu, mažesniu nei šeši procentai.

Rekordas buvo pasiektas rugpjūtį, kai Ball Corp. pardavė obligacijas, kurių pajamingumas buvo 2,875 procento, o tai yra mažiausias istorijoje kalbant penkerių ar daugiau metų trukmės skolas, kurios neturi investicinio reitingo.
 
Dar nėra komentarų