J.Powell: kelias į visišką užimtumą bus ilgas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-18 14:18 Komentarai: (1)
Pasak Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovo Jerome Powell, JAV darbo rinkos laukia ilgas kelias iki maksimalaus užimtumo pasiekimo, kas yra vienas pagrindinių pinigų valdžios institucijų nustatytų tikslų.

Prieš mėnesį FED nustatė vieną iš savo prioritetų, kad užimtumas šalyje būtų maksimalus, nors pabrėžia, kad tai labai ilgalaikė užduotis.

„Didžiausias užimtumas nėra tai ką galima nustatyti iš anksto ir kuo galima vadovautis, nebent tik tokiu būdu, koks yra infliacijos atveju“ - tikino Amerikos Centrinio banko vadovas Jerome Powell.

FED prezidentas atsižvelgdamas į prieš pandemiją šalyje buvusį vos 3,5 procento nedarbo lygį pareiškė, kad monetarinės politikos vykdytojai nėra orientuoti į konkretų dydį, bet, kaip jis sakė, „3,5 procento bedarbystės lygis turi daug teigiamų dalykų “ir verta to siekti.

„Mes norėtume grįžti į stiprią darbo rinką, kurioje auga atlyginimai, kur žmonės gali rasti darbą ir kur didelis darbo jėgos dalyvavimas. Tai yra tai, prie ko tikrai norėtume grįžti“ - reziumavo Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Jerome Powell.
 
1.   Parašė Grand   2020-09-18 15:34  

ilgas ir labai brangus visiems...