Mažmeninė prekyba Amerikoje paaugo mažiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-16 16:15 Komentarai: (0)
Per paskutinį šių metų vasaros mėnesį mažmeninė prekyba Amerikoje vėl ūgtelėjo, tačiau paaiškėjo, jog prieaugis buvo mažesnis nei tikėjosi ekonomistai.

Per praėjusį mėnesį ji pakilo 0.6 procento, kai laukta, jog prieaugis sudarys vidutiniškai vieną procentą. Liepos augimas pakoreguotas nuo 1.2 iki 0.9 procento. Tai jau ketvirtas mėnesis iš eilės kai šioje šalyje ūgtelėjo mažmeninės prekybos apimtys.

Tuo tarpu bazinė mažmeninė prekyba, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į degalų, statybinių medžiagų, maisto paslaugų ir automobilių pardavimus, per rugpjūtį apskritai smuktelėjo 0.1 procento, kai laukta, jog pasistiebs vidutiniškai 0.5 procento. Ankstesnio mėnesio prieaugis pakoreguotas nuo 1.4 iki 0.9 procento.

Per paskutinį vasaros mėnesį JAV ūgtelėjo restoranų ir barų, drabužių, degalų, statybinių ir sodo reikmenų bei baldų pardavimai, kas labiausiai prisidėjo prie fiksuoto mažmeninės prekybos prieaugio. Taip pat pakilo ir motorinių transporto priemonių bei jų dalių pardavimai, ir internetinių parduotuvių pardavimai.

Tuo tarpu bendro pobūdžio ir maisto prekių parduotuvių pardavimai rugpjūtį Amerikoje smuktelėjo, kaip ir sporto, muzikos bei hobio prekių.

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis, t.y. lyginant su praėjusių metų rugpjūčiu, padidėjo per praėjusį mėnesį nuo 2.4 iki 2.6 procento.
 
Dar nėra komentarų