Kito stimuliavimo nebuvimas pusmečiui pavėlina išėjimą iš krizės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-15 14:27 Komentarai: (0)
Morgan Stanley ekonomistai teigia, kad respublikonų ir demokratų nesutarimai dėl kito fiskalinio skatinimo etapo pusmečiui pavėlina JAV ekonomikos grįžimą į jos padėtį prieš pandemiją.

„Vis sunkiau ignoruoti derybų rezultatų nebuvimą. Pažangos trūkumas derybose skatina mus atsisakyti fiskalinių paskatų iš pagrindinio scenarijaus“ - pranešime teigė Amerikos investicinio banko ekonomistai Ellen Zentner ir Michael Zezas.

Morgan Stanley atstovai tikėjosi, kad toliau bus įgyvendinamos kovos su krize priemonės, kurių buvo imtasi kovo mėnesį bei kurių vertė įvertinta dviem trilijonais dolerių. Banko ekonomistai tikėjosi, kad kitas stimuliacinis paketas bus 1,5 – 2 trilijonų dolerių vertės. Politinio kompromiso nebuvimas pakirto šiuos lūkesčius.

Morgan Stanley specialistai mano, kad nesulaukus stimulo proveržio iki 2021 metų ketvirtojo ketvirčio Amerikos ekonomika, kuri yra didžiausia pasaulyje, negrįš į priešpandemines sąlygas. Tai yra dviem ketvirčiais vėliau nei tuo atveju, jei stimuliacija būtų įvykusi. Galimas mažesnis paketas vienu ketvirčiu atitolintų išėjimą iš krizės.
 
Dar nėra komentarų