Kainos Amerikoje paaugo labiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-11 16:36 Komentarai: (0)
Per paskutinį šių metų vasaros mėnesį vartotojų kainų indeksas Amerikoje ūgtelėjo labiau nei tikėjosi ekonomistai, be to, tas pats pasakytina ir apie bazinę infliaciją. Tai trečias mėnesis iš eilės kai auga kainos.

Metinė infliacija per rugpjūtį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, padidėjo nuo vieno procento iki 1.3 procento, kai laukta, jog sieks vidutiniškai 1.2 procento. Bazinė metinė infliacija, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į energijos išteklių ir maisto kainų pokyčius, per minimą laikotarpį irgi pakilo, t.y. nuo 1.6 iki 1.7 procento, o prognozuota, kad šis rodiklis nepakis.

Per patį praėjusį mėnesį vartotojų kainų indeksas Amerikoje pakilo 0.4 procento, kai laukta 0.3 procento prieaugio, o per liepą kainos ūgtelėjo 0.6 procento. Bazinė infliacija per rugpjūtį pakilo irgi 0.4 procento, arba dvigubai sparčiau nei laukta, kai prieš tai du mėnesius iš eilės prieaugis siekė po 0.6 procento.

Vien naudotos motorinės transporto priemonės rugpjūtį pabrango net 5.4 procento, arba labiausiai nuo pat 1969 metų, ir tai daugiausiai prisidėjo prie bazinio vartotojų kainų indekso prieaugio.

Be to, per paskutinį vasaros mėnesį JAV pabrango automobilių draudimas, baldai, būsto nuoma, degalai (dviem procentais), drabužiai (0.6 procento), maistas (0.1 procento) ir lėktuvų bilietai (1.2 procento), o štai naujų automobilių kainos nepakito.
 
Dar nėra komentarų