
Banko analizė parodė, kad 43 procentai moterų valdomų fondų šiemet iki šiol viršijo bendrą rinkos grąžą. Įvertinus nepastovumą, vidutinis tik moterų valdomas fondas pasižymėjo daugiau nei dvigubai didesne grąža nei tipiškas tik vyrų valdomas fondas.
„Moterų valdomi fondai atlaikė daugelį rinkos svyravimų, o vidutinė grąža buvo 50 punktų didesnė už bendrą rinkos rodiklį pradžios laikotarpyje nuo metų pradžios iki kovo 23 dienos. Kita vertus, tipiškas fondas, kuriame nėra moterų investicijų valdytojų, pademonstravo 20 punktų blogesnius rezultatus už bendra rinkos rodiklį tuo pačiu laikotarpiu“ - rašoma Goldman Sachs strategų pranešime.
„Nuo rinkos dugno 48 procentai moterų valdomų fondų generavo didesnę grąžą palyginus su bendru rinkos rodikliu, kai vyrų valdytojų atveju tai buvo 37 procentai“ -pabrėžiama pranešime.
Amerikos investicinio banko strategai pabrėžia, kad tai reiškia situacijos pasikeitimą per pastaruosius kelerius metus, kai moterų ir vyrų valdomų fondų rezultatai paprastai nesiskyrė. Goldman Sachs dabar nustatė, kad skiriasi investicijų santykis į dideles aukštųjų technologijų įmones. Moterų valdomų fondų atveju jos dažniau investavo į tokias įmones kaip Amazon, Apple, Microsoft ar Tesla. Vyrų valdomi fondai daugiau lėšų skyrė investicijoms į finansų sektorių, t.y. kaip pavyzdžiui, į Berkshire Hathaway, Wells Fargo ar Visa.