Amerikos privačiame sektoriuje darbo vietų atsirado gerokai mažiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-08-05 17:07 Komentarai: (0)
Per antrąjį šių metų vasaros mėnesį JAV privačiame sektoriuje užimtumas padidėjo gerokai mažiau nei laukta, tačiau kitą vertus birželio duomenys pastebimai pakoreguoti teigiama linkme.

Liepą darbo vietų privačiame sektoriuje JAV buvo tik 167 tūkstančiais daugiau nei birželį, pranešė ADP. Normaliomis sąlygomis tai būtų gana geras rezultatas. Tačiau po to, kai kovo ir balandžio mėnesiais Amerikoje darbo vietų skaičius sumažėjo net 22 milijonais, tai yra itin kuklus prieaugis. Tuo tarpu rinkoje laukta, jog darbo vietų padaugės vidutiniškai 1,5 milijono.

Kitą vertus pirmo vasaros mėnesio duomenys po korekcijos kilstelti nuo 2,369 iki net 4,314 milijono naujų darbo vietų.

Tad remiantis ADP statistika, po pražūtingo balandžio, kai darbo vietų skaičius sumažėjo net 19,4 milijono, gegužę (+3,34 mln.) bei birželį (+4,31 mln.) fiksuota grįžimo į darbo rinką banga, bet ši tendencija sulėtėjo liepą, kai užimtumas JAV privačiame sektoriuje jau padidėjo, kaip minėta, tik 167 tūkstančiais.

ADP ataskaita laikoma prognoze prieš penktadienio Amerikos vyriausybės Darbo statistikos biuro (BLS) duomenis. Ekonomistai daro prielaidą, kad liepos mėnesį užimtumas ne žemės ūkio sektoriuose padidėjo 1,6 milijono, kai birželio mėnesį ūgtelėjo 4,8 milijono. Tuo tarpu bedarbystė, lyginant su pirmu vasaros mėnesiu, sumažėjo nuo 11,1 iki 10,5 procento.

Na o dvidešimt keturiom parom anksčiau, t.y. ketvirtadienį bus paskelbti duomenys, kiek per savaitę buvo pateikta naujų bedarbių paraiškų pašalpai gauti. Laukiama, kad šis rodiklis sieks 1,415 milijono, kai savaitę prieš tai sudarė 1,434 milijono.
 
Dar nėra komentarų