Europos ir Lietuvoje antrą mėnesį iš eilės ūgtelėjo mažmeninė prekyba

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-08-05 14:15 Komentarai: (0)
Remiantis šiandien paviešintais Eurostat duomenimis, birželį tiek euro zonoje, tiek Europos sąjungoje bei mūsų šalyje antrą mėnesį iš eilės ūgtelėjo mažmeninė prekyba.

Pirmą vasaros mėnesį lyginant su paskutiniu pavasario, euro zonoje mažmeninė prekyba ūgtelėjo 5.7 procento, kai laukta, jog pasistiebs vidutiniškai 5.9 procento. Gegužę prieaugis siekė net 20.3 procento.

Europos sąjungoje birželį ji ūgtelėjo 5.2 procento, o Lietuvoje - 5.6 procento, kai mėnesį prieš tai prieaugis siekė atitinkamai 18.3 procento ir 17 procentų. Tai tuo pačiu reiškia, kad mažmeninės prekybos apimtys bendroje zonoje ir sąjungoje grįžo į tą lygį, kuris buvo vasarį, t.y. prieš dėl koronaviruso atsiradusius ribojimus.

Tarp sąjungos šalių, kurių duomenys yra žinomi, pirmą vasaros mėnesį mažmeninė prekyba daugiausiai ūgtelėjo Airijoje (21.9 procento) ir Ispanijoje (16.5 procento), o štai kritimas fiksuotas Austrijoje (2.5 procento) ir Vokietijoje - 1.6 procento.

Euro zonoje per pirmą vasaros mėnesį degalų pardavimai pašoko net 20.4 procento, ne maisto produktų - 12.1 procento, o štai maisto, gėrimų ir tabako krito 2.7 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį degalų pardavimai pakilo 16.9 procento, ne maisto produktų - 10.6 procento, tuo tarpu maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 2.2 procento.

Šių metų birželį lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje pakilo 1.3 procento, kai dar mėnesį prieš tai fiksuotas 3.1 procento metinis nuosmukis. Ekonomistai prognozavo, jog birželį vis dar bus fiksuojamas metinis kritimas, kuris sieks vidutiniškai 0.5 procento.

Europos sąjungoje pirmą vasaros mėnesį fiksuota, kad per metus mažmeninė prekyba ūgtelėjo 1.3 procento, o mūsų šalyje - 5.1 procento, kai gegužę Eurostat užfiksavo, kad lyginant su praėjusių metų gegužę, bendroje sąjungoje mažmeninės prekybos apimtys krito 2.6 procento, o štai Lietuvoje augo 0.9 procento.

Pirmą šių metų vasaros mėnesį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, euro zonoje ne maisto produktų pardavimai paaugo 3.9 procento, o maisto, gėrimų ir tabako pakilo 1.2 procento, kai tuo tarpu degalų smuko 13.6 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį ne maisto produktų pardavimai pakilo 4.2 procento, maisto, gėrimų ir tabako padidėjo 0.7 procento, o štai degalų smuko 12.7 procento.

Tarp sąjungos šalių per metus mažmeninės prekybos apimtys labiausiai pakilo Airijoje (10.2 procento) bei Estijoje (6.6 procento), tuo tarpu daugiausiai susitraukė Bulgarijoje (18.1 procento) ir Maltoje (8.4 procento).
 
Dar nėra komentarų