FED be staigmenų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-29 21:19 Komentarai: (0)
Po dvi dienas trukusio Amerikos Centrinio banko atstovų posėdžio paaiškėjo, jog bazinė palūkanų norma išliko nepakeista, pažymėta, jog ekonominis aktyvumas ir užimtumas kiek padidėjo per pastaruosius kelis mėnesius, o monetarinės politikos vykdytojai toliau pasirengę remti ekonomiką.

Pagrindinė palūkanų norma ir toliau išlieka rekordinėse žemumose bei sudarys 0 - 0,25 procento. Toks sprendimas buvo priimtas vieningai. FED nariai prognozuoja, kad ji nekis iki pat 2022 metų pabaigos.

„Ekonomikos kelias labai priklausys nuo viruso eigos. Artimiausiu metu vykstanti visuomenės sveikatos krizė turės didelę įtaką ekonominei veiklai, užimtumui ir infliacijai bei kelia didelę riziką vidutinės trukmės ekonomikos perspektyvai. Atsižvelgdamas į šiuos pokyčius, komitetas nusprendė išlaikyti tikslinį federalinių fondų normos diapazoną nuo 0 iki 1/4 procentų. Komitetas tikisi išlaikyti šį tikslinį diapazoną tol, kol įsitikins, kad ekonomika pakito naujausiais įvykiais ir eina savo kelyje į maksimalius užimtumo ir kainų stabilumo tikslus“ - teigia Centrinis bankas.

Dolerių apsikeitimo linijos ir repo galimybė užsienio Centriniams bankams pratesti iki 2021 metų kovo 31 dienos. Apsikeitimo linijos buvo nustatytos per dabartinę krizę kaip būdas išlaikyti JAV dolerius, tekančius subjektams, įskaitant pasaulinius centrinius bankus, kuriems reikia valiutos.

Jerome Powell teigė, kad sprendimas neatspindi jokių rinkos problemų, o tik patikinimą, kad FED išlaikys apsikeitimo linijas, taip pat savo skolinimo ir likvidumo operacijas tol, kol jos bus reikalingos.

„Šiuo metu rinkose nėra nieko, kas kelia nerimą. Mes norime, kad jie būtų kaip rinkos atrama“ - spaudos konferencijoje sakė jis.

Federalinis atvirosios rinkos komitetas, kuris nustato pinigų politiką, išreiškė savo įsipareigojimą išlaikyti savo obligacijų pirkimus ir daugybę skolinimo bei likvidumo programų, kurios atsirado reaguojant į neigiamą viruso poveikį.

„Koronaviruso protrūkis sukelia didžiulius žmonių ir ekonominius sunkumus JAV ir visame pasaulyje. Po staigaus nuosmukio ekonominis aktyvumas ir užimtumas pastaraisiais mėnesiais šiek tiek padidėjo, tačiau išliko gerokai mažesni nei metų pradžioje. Mažėjanti paklausa ir žymiai mažesnės naftos kainos sulaiko vartotojų kainų infliaciją. Bendros finansinės sąlygos pastaraisiais mėnesiais pagerėjo. Tai iš dalies atspindi politikos priemones, kuriomis siekiama remti ekonomiką ir kreditų srautus JAV namų ūkiams ir įmonėms“ - rašoma Centrinio banko pranešime.

Komitetas toliau stebės gaunamos informacijos poveikį ekonominei perspektyvai, įskaitant informaciją, susijusią su visuomenės sveikata, taip pat pasaulinius pokyčius ir silpną infliacijos spaudimą, ir naudosis savo priemonėmis bei veiks tinkamai remdamas ekonomiką. Nustatydamas būsimą pinigų politikos koregavimo laiką ir dydį, Komitetas įvertins realias ir numatomas ekonomines sąlygas, palyginti su maksimalaus užimtumo tikslu ir simetriniu dviejų procentų infliacijos tikslu. Atliekant šį vertinimą bus atsižvelgiama į platų informacijos spektrą, įskaitant darbo rinkos sąlygų matavimus, infliacijos spaudimo ir infliacijos lūkesčių rodiklius bei duomenis apie finansinius ir tarptautinius pokyčius.

„Mes esame įsipareigoję naudoti visą savo įrankių asortimentą, kad palaikytume savo ekonomiką šioje sudėtingoje aplinkoje“ - spaudos konferencijos metu sakė FED pirmininkas Jerome Powell.
 
Dar nėra komentarų