Naujas visų laikų aukso kainos rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-27 14:53 Komentarai: (0)
Šįryt sulaukėme to, kad buvo pasiektas naujas visų laikų aukso kainos rekordas, kuris tuo pačiu per pietus vėl buvo pagerintas. Tad tęsiasi šio metalo ralis.

Iš pačio ryto aukso kaina biržoje buvo pašokusi iki 1944.3 dolerių už Trojos unciją, na o per pietus šis rekordas buvo kiek pagerintas, t.y. kaina ūgtelėjo iki 1945.12 dolerių už Trojos unciją.

Priminsime, kad ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas dar 2011 metų rugsėjo mėnesį, kuomet už vieną Trojos unciją aukso mokėta po 1921,17 dolerių. Tad kitas esminis momentas gali būti šio metalo kainos pakilimas virš dviejų tūkstančių dolerių lygio.

Į pastarojo meto aukso kainų kilimą negalima žiūrėti atskirai nuo žymaus dolerio susilpnėjimo. Pirmadienio rytą EUR/USD valiutų kursas viršijo 1,17 dolerių lygį, o tai yra aukščiausias lygis nuo 2018 metų.

Be akivaizdaus aukso kainų padidėjimo, naujos savaitės pradžioje matome sidabro vertės augimą, kurio kaina buvo pašokusi iki 24,795 dolerių už unciją, palyginti su 20,33 doleriais prieš savaitę.

Tarp kitų tiesioginių priežasčių, lemiančių aukso ir sidabro brangimą, šiandien galima paminėti daug ką: pradedant korekcija Volstryte, įtampos tarp Kinijos ir JAV didėjimas, netikrumas dėl kito Amerikos valdžios ekonomikos skatinimo ar duomenų dėl koronaviruso atvejų skaičiaus blogėjimas, dėl kurio kyla klausimas dėl dar vieno galimo ekonominės veiklos „užblokavimo“. Žinoma, negalima pamiršti ir didelio centrinių bankų aktyvumo, kurie siekdami skatinti ekonomiką, kelia grėsmę vietinių valiutų perkamajai galiai, o tai kelia susirūpinimą dėl padidėjusios infliacijos.

Be to, pastarosiomis savaitėmis buvo paskelbtos atnaujintos aukso kainų prognozės, kurios buvo gerokai pagerintos. Goldman Sachs analitikai mano, kad per ateinančius dvyliką mėnesių aukso uncijos kaina išaugs iki dviejų tūkstančių dolerių. Citibank taip pat tikisi, kad 2021 metais bus pralaužtas 2000 dolerių už Trojos unciją lygis. Tuo tarpu Bank of America analitikai dar optimistiškiau vertina šio vertingojo metalo perspektyvas, t.y. jie nuo balandžio prognozuoja, kad jis per artimiausius aštuonioliką mėnesių pabrangs iki trijų tūkstančių dolerių lygio.
 
Dar nėra komentarų