
Prieš tai trečiadienį tradicinius ekonomikos sektorius reprezentuojančių bendrovių rinkos indeksai buvo banguoti ir svyravo netoli nulį žyminčios pokyčių linijos, o štai Nasdaq rinka buvo daug silpnesnė, kuri nepaisant gana perspektyvios pradžios, tik dienos pabaigoje fiksavo prieaugį.
Viena vertus, prekybininkai stengėsi kelti akcijų vertes remiantis spekuliacijomis dėl dar vienos, jau penktos, Amerikos ekonomikos rėmimo programos. Tačiau paklausai neigiamą poveikį turėjo tiek baimės dėl koronaviruso pandemijos tęsimosi, tiek nerimas dėl staigaus JAV ir Kinijos politinių santykių pablogėjimo, nes pasirodė informacija apie įsakymą uždaryti Kinijos konsulatą Hiustone ir tai lėmė susirūpinimą dėl keršto iš Pekino.
Tarp sektorių trečiadienį geriausiai sekėsi vadinamajam gynybiniui, t.y. nekilnojamasis turtas ir komunalinės paslaugos. Abiem atvejais sektorinių indeksų prieaugis siekė apie vieną procentą.
Nekilnojamojo turto pramonę palaikė paskelbta informacija apie rekordinį namų pardavimo padidėjimą antrinėje JAV rinkoje. Pagal sezoniškai pakoreguotus ir metinius duomenis iš viso pasikeitė 4,72 mln. namų savininkai, nors ekonomistų apetitas buvo dar didesnis (prognozių mediana buvo 4,86 mln.). Dėl to Philadelphia SE Housing indeksas kartais augo net apie tris procentus.
Tarp S&P500 atstovių gana gerai trečiadienį sekėsi finansų ir energetikos sektoriams, nors pastarojo atveju simbolinis žalios naftos kainų kritimas turėjo neigiamos įtakos.
Toliau brango Tesla, kuri po prekybos sesijos paskelbė veiklos rezultatus, kurie viršijo lūkesčius, vertybiniai popieriai.
Tarp trečiadienio sesijos žvaigždžių reikėtų paminėti ir Pfizer. Amerikos farmacijos giganto akcijos vienu metu brango net virš penkių procentų po informacijos, kad kartu su Vokietijos biotechnologijų įmone BioNTech jis pasirašė sutartį su Amerikos vyriausybe dėl 100 milijonų vakcinos nuo koronaviruso dozių tiekimo iki šių metų pabaigos, su galimybe ją išplėsti dar pusę milijardo iki 2021 metų pabaigos. Pradinė sutarties vertė yra 1,95 milijardo JAV dolerių.
Priešingame rinkos gale buvo populiaraus socialinių tinklų operatoriaus Snap vertybiniai popieriai, kurie pigo net apie aštuonis procentus po to, kai atnaujinus prognozę paaiškėjo, jog šis tinklapis turi mažiau esamų vartotojų, nes per koronaviruso pandemija pradžią fiksuotas prieaugis išsklaidė greičiau nei laukta.