
Tad šią savaitę kol kas turime po dvi augimo ir kritimo sesijas, na o penktadienio prekybos sesija nulems, kurių bus daugiau.
Tarp veiksnių, kurie turėjo įtakos investuotojų ketvirtadienio sprendimams, dažniausiai minėtos baimės buvo tai, kad dėl augančio koronaviruso infekcijų skaičiaus JAV gali vėluoti ekonomikos visiškas atvėrimas ir taip pailgėti jos atsigavimas po krizės. Amerikos valstybinės obligacijos pabrango, doleris sustiprėjo, tuo tarpu pigo nafta ir auksas, kurio kaina dieną prieš tai pasiekė aukščiausią lygį nuo pat 2011 metų.
Prekybos sesijos pabaigoje pasiūla vyravo 9 iš 11 pagrindinių plačiojo rinkos indekso S&P500 segmentų. Labiausiai ketvirtadienį pigo energetikos, finansų bei pramonės įmonių akcijos. Tuo tarpu paklausa didesnę persvarą turėjo tik informacinių technologijų ir vartojimo prekių sektoriuose. Daugiausiai brango mažmeninės prekybos įmonių vertybiniai popieriai. Na o bendrai, savo akcijų kritimą ketvirtadienio prekybos sesijos pabaigoje fiksavo net aštuoniasdešimt procentų S&P500 indekso narių.
Tarp trisdešimties stambiųjų Amerikos bankų ir įmonių, kurios įeina į Dow Jones indeksą, šįkart krito net dvidešimt penkių rinkos vertė. Labiausiai atpigo vaistinių tinklo valdytojos Walgreens Boots Alliance (-7,7 procento), pramonės atstovės Raytheon Technologies (-4,75 procento) bei naftos koncernų Chevron ir Exxon Mobil - po 4,2 procento, akcijos. O štai labiausiai ketvitadienį ūgtelėjo mažmeninės prekybos tinklų valdytojos Walmart kapitalizacija, kuri pakilo beveik trimis procentais, o štai Cisco Systems akcijos pabrango beveik dviem procentais.