Naujų bedarbių JAV mažiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-09 16:11 Komentarai: (0)
Per savaitę Amerikoje naujų bedarbių paraiškų pašalpai gauti buvo pateikta mažiau nei prognozuota, be to, šis rodiklis lyginant su ankstesne savaitę, vėl smuktelėjo.

Šįkart buvo pateikta 1,314 milijono tokių prašymų, kai prognozuota, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 1,375 milijono. Praėjusios savaitės duomenys buvo pakoreguoti nuo 1,427 iki 1,413 milijono.

Tuo pačiu tai jau net keturioliktas kartas iš eilės, kai lyginant su ankstesne savaite, šalyje mažėja naujų bedarbių paraiškų.

Keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, ir vėl sumažėjo, šįkart nuo 1,5 iki 1,437 milijono, ir tai dar vienas ženklas, kad blogiausios darbo rinkos naujienos gali būti praeityje. Be to, jis krenta jau net vienuoliktą savaitę iš eilės.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę krito nuo 18,76 iki 18,062 milijono, kai laukta, jog jis sieks vidutiniškai 18,95 milijono. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu.

Tad bendrai per koronaviruso pandemiją, t.y. per paskutines šešiolika savaičių, Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo pateikta iš viso apie penkiasdešimt milijonų paraiškų bedarbio pašalpai gauti.

Atkreipiame dėmesį, kad liko vos kelios savaitės prieš pasibaigiant didesnėms išmokoms pagal CARES įstatymą. Milijonai bedarbių gauna nuolatinę kompensaciją ir 600 dolerių per savaitę kaip kompensaciją už buvimą namuose per pandemiją. Kongresas ir Baltieji rūmai rengia programos pratęsimą, tačiau vis dar neaišku, kokia forma tai galėtų būti.
 
Dar nėra komentarų