W.Buffett apsipirko

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-07 14:47 Komentarai: (0)
Investicinė kompanija Berkshire Hathaway nusprendė pirmą kartą nuo koronaviruso pandemijos pradžios atlikti įsigijimą. Bendrovė pirks dujų aktyvus, o bendra sandorio suma yra beveik dešimt milijardų JAV dolerių.

Warren Buffett kontroliuojama investicinė bendrovė už Dominion Energy gamtinių dujų perdavimo ir saugojimo aktyvus mokės 4 mlrd. dolerių grynaisiais. Bendra sandorio suma siekia 9,7 milijardo dolerių, nes Berkshire Hathaway taip pat perims 5,7 milijardo dolerių skolą.

Tai yra pirmas toks didelis Berkshire Hathaway pirkinys po dėl pandemijos įvykusios rinkos krizės. Vietoj įsigijimų įmonė sutelkė dėmesį į turto pardavimą. Investicinė bendrovė be kita ko pardavė visų priklausančių oro linijų kompanijų akcijas.

Gegužės mėnesį vykusiame metiniame visuotiniame Berkshire Hathaway akcininkų susirinkime Warren Buffett atskleidė, kad bendrovė turėjo rekordiškai daug - 137 mlrd. dolerių laisvų lėšų.

„Mes nieko nepadarėme, nes nematėme nieko patrauklaus“ - tuomet sakė Warren Buffett.

Milijardierius dabar įžvelgė galimybę gamtinių dujų srityje. Remiantis sandorio sąlygomis, Berkshire Hathaway Energy įsigis 100 procentų Dominion Energy Transmission, Questar Pipeline ir Carolina Gas Transmission akcijų ir 50 procentų Iroquois Gas Transmission System akcijų. Bendrovė taip pat perims 25 procentų Cove Point SGD, vienas iš tik šešių SGD eksporto terminalų JAV, akcijų paketą.

„Mes labai didžiuojamės, kad galime įtraukti tokius didelius dujų išteklius į savo jau ir taip stiprų energetikos verslą“ - rašė Warren Buffett savo pranešime.

Dėl šio sandorio investicinė kompanija taps savininkė daugiau nei 12 tūkstančių kilometrų dujotiekių ir įrenginių, galinčių patalpinti 25 milijardus kubinių metrų gamtinių dujų. Sandoris turi būti baigtas ketvirtą šių metų ketvirtį, nes reikalingas reguliavimo institucijų leidimas.

Nuo šių metų pradžios Berkshire Hathaway A klasės akcijos atpigo virš devyniolikos procentų, o B klasės - 19,3 procento.
 
Dar nėra komentarų