Tesla aplenkė Coca-Cola ir Disney

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-03 16:50 Komentarai: (0)
Elon Musk įmonė yra ne tik brangiausia automobilių gamintoja pasaulyje, tačiau jos kapitalizacija taip pat tapo didesnė nei tokių milžinų kaip Coca-Cola ar Disney.

Tesla rinkos vertė nuo šių metų pradžios jau pašoko net 188,9 procento. Praėjusį mėnesį šios kompanijos akcijų kaina pirmą kart istorijoje pakilo virš tūkstančio dolerių ribos, na o dabar už vieną akciją jau mokama po 1208.66 dolerius, o bendra kapitalizacija siekia 224,05 mlrd. dolerių.

Daugiau kaip 200 milijardų JAV dolerių kapitalizacija reiškia, kad Tesla aplenkė Toyota ir tapo brangiausiu automobilių koncernu pasaulyje. Be to, Tesla rinkos vertė dabar yra didesnė ir už tokių milžinų kaip Coca-Cola, Disney, Cisco ar Exxon Mobil.

Tesla neįtraukta į S&P 500 indeksą, nes neatitinka pelno reikalavimo, t.y. veiklasturi būti pelninga keturis ketvirčius iš eilės. Tačiau, jei ji prisijungtų prie šios grupės, atsidurtų tarp pačių vertingiausių įmonių. Tik devyniolika S&P500 indekso bendrovių šiuo metu yra brangesnės nei Tesla.

Jei paaiškės, kad Elon Musk įmonė uždirbo pelną per antrą šių metų ketvirtį, tada ji greičiausiai bus galutinai įtraukta į S&P 500, nes tuomet bus keturi ketvirčiai iš eilės, kai Tesla veikla pelninga. Ataskaita bus paskelbta kitą mėnesį.

Įspūdingas Tesla rinkos vertės padidėjimas gali nustebinti, atsižvelgiant į specialistų prognozes. Rinkos vidurkis, t.y. 39 analitikai sako, kad per artimiausius dvyliką mėnesių elektromobilių gamintojo akcijos kainuos 700 dolerių. Optimistiškiausia prognozė rodo padidėjimą iki 1525 dolerių.
 
Dar nėra komentarų