Buvusi hedge fondų rinkos žvaigždė traukiasi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-03 13:47 Komentarai: (9)
Prieš daugiau nei dešimtmetį pasiekęs didžiausią sėkmę savo karjeroje, John Paulson nusprendė pasitraukti iš rizikos draudimo fondų rinkos.

John Paulson tapo hedge fondų rinkos žvaigžde daugiau nei prieš dešimtmetį, nes taikliai nuspėjo JAV nekilnojamojo turto rinkos žlugimą. Kai tai atsitiko, 2007 metais jis uždirbo penkiolika milijardų dolerių, iš kurių asmeniškai beveik keturis milijardus dolerių.

Sėkmė pritraukė klientus į jo rizikos draudimo fondą, kurio didžiausia valdomų aktyvų vertė 2011 metais siekė 38 milijardus JAV dolerių. Tais pačiais metais aktyvų valdytojo žvaigždė smarkiai prigeso, kai jo fondas prarado 51 procentą po neteisingų lūkesčių dėl blogėjančios ekonominės padėties JAV.

John Paulson klientai prarado du milijardus dolerių. Per kitus dvejus metus buvo dar blogiau, nes investuojantys į jo fondus prarado 9,4 milijardo JAV dolerių. Sumažėjęs tikėjimas John Paulson reiškė, kad 2018 metų lapkričio mėnesį jo fondas valdė tik devynis milijardus dolerių, iš kurių pusę sudarė jo paties pinigai.

Šią savaitę jis paskelbė, kad grąžins pinigus investuotojams ir valdys tik savo turtą, kurį Bloomberg vertina 4,4 milijardo JAV dolerių.
 
1.   Parašė C#   2020-07-03 14:27  

Kiek pamenu ji neblogai padjabal investicijos i kinus, kur eilini karta chyteriai ciukciai klastojo imoniu ataskaitas.

Dideli pinigai negarantuoja sekmes. Ciuvas vartesi auksciausiame eselone, finansine prasme. Tai ka kalbet apie visokius broilerius limonierius, tokius suvalgo uzkandziams per pusrycius.

 
2.   Parašė IT17   2020-07-03 14:33  

nera neklystanciu, trumpai tariant, visi esam padare feilu rinkoje,ir dideliu ir mazu...

 
3.   Parašė ThePope   2020-07-03 14:40  

Pastaruoju metu (10 metų) daug senų vilkų uždare kontoras ir perėjo į 'šeimos biurus'. Druckenmilleris, Sorosas, PTJ, Paulson. Kartos keičiasi ir šioje rinkoje, modeliai keičiasi, reikia kitokių kompetencijų, rinka darosi vis imlesnė IT žmonėms.

Vakar va klausiau Dalio interva, žmogus akivaizdžiai 'ant tilto', pokeristų terminais kalbant. Nuleido per 20% AUM per visus fondus ir pasifiksavo ties rinkos dugnu.

Įdomiais laikais gyvenam.

 
4.   Parašė C#   2020-07-03 14:52  

Vartant tokius pinigus, chebra elementariai virsta likvidumo aukomis. Runkeliu per mazai, o tavo kalibro zaidejai kaip taisykle tokie ne visai durni.

Cia gal koks vienintelis bufetavas sedi ant nuolatiniu pelnu, nu bet ten toks ir biznis, jis retai kada fiksuojas. Popieriniai pelnai, dividendu siurbimas, strateginiai paketai.

Arba kontoros kaip GS laikosi ant vandens neblogai, nes ju strategija - surast gerai motyvuotus talentingus lochus, ir isspaust is ju viska per kelis metus. Golden boy'ai su nuolatiniais maisais po akim ir prazilusiais plaukais dar iki 30 metu.

 
5.   Parašė IT17   2020-07-03 14:55  

buffetas padare viska kitu rankomis, t.y. is draudimo gaunamomis bankemis ir su insaido pagalba is valdzios...

 
6.   Parašė C#   2020-07-03 15:01  

Nezinau as ten niuansu, bet kiek pamenu jis beveik niekad neparduoda. Kaip sedejo su savo coca colom nuo 1980+ metu, taip ir sedi iki dabar. Pas jis viskas koncervatyviai, lenda ten kur supranta. Kur nesupranta, kaip IT, ten nelenda. Baziniai principai teisingi.

Patys didziausi koncervatoriai isvis i akcijas nelenda. Bondai, toks magiskas zodis. Ne siaip sau ta rinka turi gerokai didesnius aborotus, nei akcijos.

 
7.   Parašė IT17   2020-07-03 15:43  

jis realiai jau nevaldo, ne jis gi apple pirko ir pan...

 
8.   Parašė C#   2020-07-03 15:51  

Dabar nebe, senolis pavargo. Kalba eina apie visa perioda.

 
9.   Parašė jons   2020-07-03 16:57  

"Pastaruoju metu (10 metų) daug senų vilkų uždare kontoras ir perėjo į 'šeimos biurus'. Druckenmilleris, Sorosas, PTJ, Paulson. Kartos keičiasi ir šioje rinkoje, modeliai keičiasi, reikia kitokių kompetencijų, rinka darosi vis imlesnė IT žmonėms."

Bendrai paemus, cia nebutinai reiskia, kad skills'ai nebetinkami ar kad investavimo principai pasikeite. Buffett'as irgi savo partnership'a uzdares buvo 1969 metais, nes jam nesinorejo losti is klientu pinigu ir tiesiog tiketis, kad pasiseks. Jei sansai ne tavo puseje, gal geriau net nedalyvauti zaidime. Ne visiem patrauklu losti rusiska rulete, net jei ir islosti sansai trumpu periodu yra dideli.