Sutrumpinta savaitė Volstryte užsibaigė indeksų prieaugiu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-03 00:27 Komentarai: (0)
Šventinei pertraukai (penktadienį JAV laisvadienis Nepriklausomybės dienos proga) Volstryte prekiaujantys investuotojai eis geros nuotaikos.

Nuostabiai geri, t.y. bent jau didesnė dalis darbo rinkos duomenų, paskatino aktyviau pirkti akcijas, todėl indeksai vėl pakilo į viršų. Nasdaq technologijų rinkoje antrą kartą iš eilės buvo nustatytas naujas rekordas.

Taigi, ketvirtadienio prekybos sesijos pabaigoje Dow Jones indeksas fiksavo 0.36 procento prieaugį, platusis rinkos indeksas S&P500 šįkart pakilo 0.45 procento iki 3130.01 punkto, o štai Nasdaq - 0.52 procento iki 10207.63 punktų.

Indeksų prieaugiai galėjo būti gerokai didesni, tačiau paskutinę prekybos valandą kai kurie rinkos dalyviai nusprendė realizuoti pelnus.

Be jokios abejonės, investuotojus pirkti akcijas skatino paskelbta informacija, jog birželį šalyje buvo atgautas rekordinis darbo vietų skaičius, t.y. net 4,8 milijonai, ką žinoma lėmė ekonomikos atvėrimas po koronaviruso sukeltų apribojimų. Be to, labiau nei laukta smuktelėjo ir bedarbystė, tiesa, valandinių algų pokyčiai nuvylė.

Tai gali reikšti greitą verslo ir paslaugų atgimimą už okeano. Tačiau šaukštas deguto šioje medaus statinėje buvo mažiau, nei prognozuota, kritęs vadinamųjų naujų bedarbių skaičius. Taip pat šiek tiek nuvylė ilgalaikių prekių ir pramonės užsakymai. Abiem atvejais pastebimas pagerėjimas, tačiau ekonomistai tikėjosi šiek tiek daugiau.

Optimizmas biržoje buvo pakankamai didelis, kad apimtų visą rinkos plotą. Augo vienuolika pagrindinių sektorių, įtrauktų į S&P500 indeksą. Energetikos pramonė galėjo pasigirti didžiausiu prieaugiu, o prie to prisidėjo padidėjusios naftos kainos.

Iš biržoje listinguojamų bendrovių Tesla ketvirtą kartą iš eilės fiksavo dar vieną sėkmingą dieną. Elektromobilių gamintojo akcijų kaina pakilo aštuoniais procentais, o tą lėmė viršytos analitikų prognozės dėl transporto priemonių pardavimo antrąjį ketvirtį.
 
Dar nėra komentarų