FED laikys bankus ant trumpesnio pavadėlio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-29 15:39 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinis Rezervų bankas liepė dideliems JAV bankams trečiąjį ketvirtį nebepirkti nuosavų akcijų biržoje ir nekelti dividendų.

Dividendai bus mokami remiantis formule, pagal kurią jie bus priklausomi nuo naujausių įplaukų. Tai yra FED reakcija į Amerikos bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (streso testai) rezultatus.

Amerikos Centrinis bankas nurodo, kad dauguma bankų yra gerai kapitalizuojami, tačiau scenarijuje, numatančiame gilesnę ekonominę krizę, kai kurie bankai priartės prie minimalaus reikalaujamo kapitalo santykio. Reguliatorius neatskleidė, kokie tie bankai. Jo blogiausiame scenarijuje prognozuojamas JAV nedarbo lygio padidėjimas iki 19,5 procento ir tai, kad 34 ištirti bankai patirs bendrus nuostolius dėl paskolų, siekiančių 700 milijardus dolerių.

„Nors tikiuosi, kad bankai ir toliau protingai valdys savo kapitalo veiklą ir likvidumo riziką bei rems realiąją ekonomiką, tačiau nėra aišku, kokia yra ekonomikos atsigavimo trajektorija. Todėl imamės veiksmų nuodugniau įvertinti bankų būklę ir reikalaujame, kad didžiausi bankai imtųsi pagrįstų priemonių išsaugoti kapitalą ateinančiais mėnesiais“ - sakė FED viceprezidentas Randall Quarles.

Federalinio rezervų valdytojų tarybos narė Lael Brainard norėtų dar labiau sugriežtinti bankams taikomas gaires. Jos manymu, dabar leisti skolintojams mokėti dividendus yra klaida, nes bankai turėtų sutelkti dėmesį į savo kapitalo stiprinimą ištikus šokams.

„Panašu, kad akcijų supirkimai biržoje ilgai negrįš, o dividendai priklausys nuo FED nuomonės apie ekonomikos būklę“ - pareiškė Hennessy Fund valdytojas David Ellison.
 
Dar nėra komentarų