Fondai per savaitę iš Wirecard kracho uždirbo virš 1,5 milijardo eurų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-25 18:45 Komentarai: (1)
Coatue Management ir kiti devyni rizikos draudimo fondai per savaitę iš viso uždirbo daugiau nei 1,5 milijardo eurų šortindami Wirecard akcijas, praneša Reuters.

Skolintų nuosavybės vertybinių popierių pardavimas pagrįstas akcijų skolinimusi, po to nedelsiant jas parduodant, bei tikintis, kad jų kaina ateityje sumažės. Tada jas galima bus nusipirkti mažesne kaina ir grąžinti, uždirbant iš vertės skirtumo.

Ketvirtadienį Wirecard akcijų kaina vienu metu nukrito iki 2,5 euro. Prieš savaitę už vieną šios bendrovės akciją dar buvo mokama po 104,5 euro. Remiantis Reuters naujienų agentūros skaičiavimais, Coatue Management, kuri turėjo didžiausią skolintų vertybinių popierių pardavimo (šortinimo) poziciją Vokietijos bendrovėje, tai reiškia apie 271 milijono eurų vertės „popierinį“ pelną.

Wirecard rinkos vertė per savaitę nukrito net 97 procentais po to, kai paaiškėjo, kad įmonė galėjo suklastoti apskaitos įrašus už 1,9 milijardo eurų sumą. Ketvirtadienį Vokietijos mokėjimo operatorius paskelbė kreipėsis dėl bankroto bylos iškėlimo, o bendrovės valdyba pranešė, kad nėra tikra, ar įmonė tęs savo veiklą.

Artėjant vakarui už vieną Wirecard akciją biržoje buvo mokama po 3,6 euro, arba apie septyniasdešimt vieną procentą mažiau nei vakar.
 
1.   Parašė C#   2020-06-25 19:04  

Malaciai, taip rimti diedai uzdirba is lochu optimistu