Nasdaq pakilo iki naujo rekordinio lygio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-24 01:38 Komentarai: (0)
Amerikos technologijų sektoriaus bendras indeksas Nasdaq Composite antradienį ūgtelėjo net aštuntą sesiją iš eilės bei tuo pačiu antrą sesiją iš eilės pagerino absoliučiai rekordinį lygį.

Akcijų kainų augimą Volstryte lemia lūkesčiai susiję su viltimis, kad po pavasario žlugimo pagerės ekonominis klimatas. Tad buliai ir toliau eilinę savaitę iš eilės dominuoja Amerikos akcijų rinkoje.

Viena vertus, yra vilčių, susijusių su lėtu verslo draudimų panaikinimu ir normalumo atkūrimu po koronaviruso beprotybės. Tuo pačiu metu vis dar aktuali papildomų „stimuliatorių“ tema: pastaruoju metu daugiausia iš fiskalinės pusės.

„Žmonės gerai vertina ekonomiką ir nesijaudina dėl augančio naujų koronavirusinių susirgimų skaičiaus ir nėra labai susirūpinę dėl artėjančių rinkimų. Vis dar groja muzika“ - sakė Nuveen vyriausiasis rinkos strategas Bob Doll.

Šis optimizmas ar net investuotojų entuziazmas antradienį buvo matomas plika akimi. Nasdaq padidėjo dar 0,74 procento iki 10132,87 punktų, kas yra naujas šio indekso uždarymo rekordas. Nasdaq pakilo aštuntą sesiją iš eilės ir penktą kartą šį mėnesį pagerino visų laikų savo rekordą.

Dow Jones pasiekė 26155,28 punktus po 0,50 procento prieaugio ir jam trūksta vienuolikos procentų iki vasario mėnesį pasiekto aukščiausio lygio. Po 0,43 procento padidėjimo S&P500 indeksas pasiekė 3131,29 punktų lygį ir jam iki pasiekto piko trūksta mažiau nei aštuonių procentų. Abu indeksai per pastaruosius tris mėnesius išaugo daugiau nei keturiasdešimt procentų.

Į rinką sklindantys makro duomenys paskatino optimizmą dėl V formos ekonomikos atsigavimo. Nors JAV tiek paslaugų, tiek pramonės PMI indeksai liko žemiau 50 punktų ribos, bet ūgtelėjo labiau nei laukta ir šie rodmenys jau aiškiai viršija 40 punktų, kai dar visai neseniai buvo nusmukę net žemiau trisdešimties reikšmės.

Nuotaiką Volstryte taip pat pagerino prezidento Donald Trump pareiškimas, kuris greitai ištaisė žodinį savo patarėjo „netikslumą“. Anot jo, prekybos sutartis su Kinija yra „visiškai nepažeista“. Biržos buliams taip pat padėjo prezidento patarėjas Larry Kudlow, kuris „absoliučiai ir neabejotinai“ patikino, kad JAV nebus antro visos šalies „užrakinimo“, t.y. ekonominės veiklos apribojimo.
 
Dar nėra komentarų