Užsieniečiai aktyviai pirko Amerikos akcijų rinkoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-06-23 17:20 Komentarai: (0)
Užsienio investuotojai pasinaudojo rinkos nuosmukiu, atsirandančiu dėl koronaviruso pandemijos, ir paspartino Amerikos bendrovių akcijų pirkimą.

Būdami šešiolikos procentų JAV įmonių akcijų rinkos savininkais, užsieniečiai per tris mėnesius iki kovo imtinai vietinėse vertybinių popierių biržose nusipirko 187 milijardų JAV dolerių vertės akcijų, todėl 2020 metų pirmąjį ketvirtį jie buvo didžiausi Amerikos bankų ir bendrovių akcijų pirkėjai.

Tuo tarpu platusis JAV akcijų rinkos indeksas S&P500 nuo istorinės viršūnės pasiektos vasario devynioliktą dieną, po to kai pasirodė informacija apie pandemijos protrūkį ir buvo įvesti apribojimai bei socialinio atstumo tvarkos, susitraukė net 34 procentais iki lokalaus minimumo, kuris buvo užfiksuotas kovo 23 dieną.

Šiemet užsienio investuotojai ir toliau išliks grynaisiais JAV akcijų pirkėjais ir pakeis korporacijas kaip didžiausią akcijų paklausos šaltinį (300 mlrd. dolerių), sako Goldman Sachs specialistai.

Jie pabrėžia, kad viena iš užsienio paklausos paskatų buvo dolerio susilpnėjimas. Banko analitikai prognozuoja, kad JAV valiuta gali susilpnėti 20 procentų palyginti su paskutine viršūne.

Goldman Sachs taip pat tikisi apie 33 procentais sumažėsiančio įmonių pelno, dėl ko 2020 metais net perpus kris nuosavų akcijų supirkimo biržoje programų vertė iki 370 milijardų JAV dolerių.

Šimtas bendrovių, įtrauktų į S&P500 indeksą, kurių superkamų akcijų vertė 2019 metais siekė net 45 procentus visų supirktų nuosavybės vertybinių popierių vertės, sustabdė nuosavų akcijų pirkimą biržoje, o vertybinių popierių atpirkimo bendra vertė iki šiol sumažėjo net 49 procentais.
 
Dar nėra komentarų