JAV toliau kas savaitę mažėja naujų bedarbių paraiškų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-05-28 15:35 Komentarai: (0)
Per savaitę JAV vėl buvo pateikta mažiau naujų paraiškų bedarbio pašalpai gauti nei savaitę prieš tai, ir tuo pačiu tai jau net aštuntas toks kartas iš eilės.

Šįkart amerikiečiai pateikė per savaitę 2,123 milijonus tokių paraiškų, kai laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 2,1 milijoną. Savaitę prieš tai šis rodiklis siekė 2,446 milijonus, nors anksčiau skelbta, jog 2,438 milijonus.

Tad bendrai per koronaviruso pandemiją, t.y. per paskutines dešimt savaičių, Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo pateikta iš viso apie 41 milijonas paraiškų bedarbio pašalpai gauti.

Keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, vėl sumažėjo, šįkart nuo 3,044 iki 2,608 milijonų, ir tai dar vienas ženklas, kad blogiausios darbo rinkos naujienos gali būti praeityje. Be to, jis mažėja jau net penktą savaitę iš eilės.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę sumažėjo 3,86 mln. iki 21,05 milijonų. Tai yra mažiau nei rekordinis rodiklis, t.y. 24,9 milijonai praėjusią savaitę. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu.

„Tebesitęsiančių paraiškų mažėjimas teikia vilčių, tai rodo, kad bent kai kurie žmonės susiranda darbą arba yra įdarbinami iš naujo, kai atidaroma ekonomika. Nepaisant to, darbo rinkos sąlygos išlieka silpnos ir atleidimai vyksta toliau. Manome, kad nauji su virusų ribojimu susiję protokolai ir toliau riboja aktyvumą, o atleidimai, nors ir gali tapti vidutiniai, artimiausiu metu išliks dideli“ - sakė vyriausioji High Frequency Economics ekonomistė Rubeela Farooqi.
 
Dar nėra komentarų