Baidu svarsto galimybę pasitraukti iš Nasdaq

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-05-21 18:24 Komentarai: (0)
Kinijos paieškos sistema Baidu paskelbė galvojanti apie pasitraukimą iš Nasdaq biržos po to, kai JAV Senatas trečiadienį priėmė įstatymą, keičiantį Kinijos bendrovių įtraukimo į Amerikos vertybinių popierių biržas sąlygas, praneša Reuters, cituodama anoniminius šaltinius.

Trečiadienį JAV senatas priėmė įstatymą, kuriame reikalaujama, kad Kinijos bendrovės, kotiruojamos Amerikos vertybinių popierių biržose, atitiktų audito principus ir taisykles, kaip ir kitos. Kad įstatymas taptų privalomu, Atstovų rūmai turi priimti įstatymo projektą, o prezidentas jį pasirašyti. Egzistuoja nuomonių, kad įstatymo projekto priėmimas gali priversti Kinijos kompanijas pasitraukti iš JAV vertybinių popierių biržų.

Baidu yra viena iš pirmųjų Kinijos kompanijų, viešai išplatinusių savo akcijas ir debiutavusių JAV vertybinių popierių biržoje. Jos įkūrėjas ir bosas Robin Li sakė valstybės valdomai China Daily, kad įmonė atidžiai stebi situaciją dėl griežtesnių taisyklių Kinijos bendrovėms, kurių akcijomis prekiaujama Amerikos biržose.

„Gera įmonė turi daugybę galimybių pasirinkti įtraukimo į biržą vietą, ji neapsiriboja vien JAV“ - sakė jis.

Baidu rinkos vertė sumažėjo daugiau nei 60 procentų nuo 2018 metų gegužės mėnesį užfiksuoto piko. Nasdaq Golden Dragon China indeksas, stebintis Kinijos kompanijų, įtrauktų į prekybos rinką, rezultatus, tuo pačiu metu nukrito mažiau nei dešimt procentų.

Baidu kovoja su ekonomikos sulėtėjimu Kinijoje, taip pat su didėjančia konkurencija. Praėjusiais metais pasaulį užkariavusios programos TikTok savininkas ByteDance paleido savo paieškos variklį Kinijoje.
 
Dar nėra komentarų