
JAV sukūrus technologijas, kurios leido išgauti naftą iš skalūnų hidraulinio ardymo (vadinamasis „fracking“) būdu, ši šalis tapo didžiausia juodojo aukso išgavėja pasaulyje. Tai atblokavo didžiulius naftos ir dujų telkinius, kurie buvo įstrigę po žeme. Anot specialistų, dabartinė naftos rinkos krizė vis dėlto panaikins Amerikos skalūnų bumą.
Kad dauguma JAV skalūnų naftos išgavėjų galėtų tęsti veiklą, vidutinė WTI naftos kaina turi būti 40 - 45 doleriai už barelį. Šiuo metu šios rūšies žaliavinė nafta biržoje pinga šešiolika procentų, t.y. už vieną barelį yra mokama po mažiau nei vienuolika dolerių.
Buvęs Saudo Arabijos vyriausybės patarėjas Nawaf Obaid teigia, kad per metus maždaug 100 gavybos kompanijų Jungtinėse Amerikos Valstijose gali bankrutuoti, kol naftos kainos nesieks keturiasdešimties dolerių už barelį.
Maža naftos kaina ypač vargina JAV skalūnų pramonę dėl gavybos išlaidų, kurios Amerikoje yra didesnės nei kitose pasaulio vietose. Palyginimui, vidutinės barelio naftos gavybos išlaidos Saudo Arabijoje yra 8,98 doleriai, o Rusijoje - 19,21 doleris.
Nawaf Obaid sako, kad skalūnų eldorado JAV baigsis. Gavybos įmonės Permo baseine - didžiausias šalyje naftos telkinių naftos telkinys, kuris buvo skalūnų bumo epicentras - smarkiai nukentės nuo dabartinės krizės. Dėl to nyksta Amerikos energetinės nepriklausomybės tikslas.
Nuo metų pradžios Brent rūšies žaliavinė nafta atpigo dviem trečdaliais, o WTI - net 82,4 procento.