
Volstryte vyksta įnirtinga kova siekiant išlaikyti teigiamą požiūrį, kuris atsirado kovo ir balandžio sandūroje. Tačiau faktai yra tokie, kad akcijų indeksai pastaruoju metu nustojo augti. Ir tai kelia susirūpinimą dėl to, kad galime būti arti kitos paniškos išpardavimų bangos.
Ketvirtadienį S&P500 indeksas buvo pakilęs daugiau nei 1,5 procento, bet galiausiai prekybos sesiją baigę prarandęs 0,05 procento savo vertės bei nukrito žemiau 2800 punktų. Nasdaq indeksas simboliškai smuktelėjo 0,01 procento, o štai Dow Jones vienintelis sugebėjo paaugti, t.y. pasistiebė 0,17 procento.
Daugiau prastų naujienų atėjo iš JAV ekonomikos. Per savaitę atsirado daugiau nei 4,4 mln. naujų bedarbių, o nuo kovo vidurio buvo prarasta daugiau nei 26 mln. darbo vietų. Palyginimui, per pastarąjį dešimtmetį Amerikoje padaugėjo 22,4 mln. darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose.
PMI indeksai krito iki rekordinio lygio tiek paslaugų sektoriuje, tiek pramonėje. Šiuo atžvilgiu padėtis Amerikoje yra tik šiek tiek geresnė nei Europoje, kur balandžio mėnesį ekonominė veikla praktiškai sustojo. Dėl tokio vangaus antivirusinių apribojimų panaikinimo visas antrasis ketvirtis praktiškai prarastas.
Papildomas smūgis buliams akcijų rinkoje buvo Financial Times straipsnis, pagal kurį Pasaulio sveikatos organizacija padarė išvadą, kad Gilead Sciences vaistas, kuris turėjo padėti pacientams, sergantiems Covid-19, nepagerino pacientų būklės ir nesumažina koronaviruso patogenų jų kraujyje. Praėjusį penktadienį žinios apie neva Covid-19 vaisto stebuklą smarkiai pagerino investuotojų nuotaikas.
Tuo tarpu Kongresas svarsto dar vieną įstatymo projektą, padidinantį paramą mažoms įmonėms beveik 500 milijardų JAV dolerių suma. Esant dabartinei situacijai, šiuos pinigus „atspausdins“ Amerikos Federalinis Rezervų bankas, sukuriantis šimtus milijardų dolerių per savaitę. Tačiau nežinoma, kaip nauji pinigai atgaivins ekonomiką ir atkurs milijonų amerikiečių užimtumą.