
Vasarį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, pramonės produkcijos apimtys euro zonoje susitraukė 0.1 procento, kai sausį fiksuotas 2.3 procento prieaugis. Nuosmukis dvigubai mažesnis nei laukta.
Lietuvoje pramonės veiklos apimtys per antrą šių metų mėnesį susitraukė 0.3 procento, kai mėnesį prieš tai krito 2.8 procento, o štai Europos sąjungoje šis rodiklis nepakilo, kai sausį pakilo 2.1 procento.
Per paskutinį žiemos mėnesį euro zonoje ilgalaikio vartojimo prekių gamyba krito dviem procentais, kapitalo prekių - 1.5 procento, tuo tarpu kasdieninio vartojimo prekių ir tarpinių prekių gamyba pakilo po 0.4 procento, o energijos - 0.7 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį ilgalaikio vartojimo prekių gamyba smuko 1.4 procento, kapitalo prekių - 1.2 procento, o štai kasdieninio vartojimo prekių ir tarpinių prekių gamyba paaugo po 0.6 procento, o energijos padidėjo vienu procentu.

Kalbant apie metinį pramonės produkcijos pokytį, tai vasarį, palyginus su sausiu, metinis šio rodiklio kritimas euro zonoje padidėjo nuo 1.7 iki 1.9 procento, kai laukta, jog kritimas sieks vidutiniškai du procentus. Europos sąjungoje metinis kritimas sumažėjo nuo 1.5 iki 1.3 procento, o Lietuvoje vasarį fiksuotas 0.1 procento prieaugis, kai dar mėnesį prieš tai buvo fiksuojama, kad palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pramonės produkcija susitraukė 4.9 procento.

Tarp sąjungos šalių, remiantis Eurostat duomenimis, per metus labiausiai pramonės produkcija krito Liuksemburge (aštuoniais procentais) ir Airijoje (6.8 procento), tuo tarpu daugiausiai pakilo Maltoje (10.5 procento) ir Lenkijoje (3.6 procento).