Pozityvi savaitės pradžia Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-03-30 23:53 Komentarai: (0)
Ši savaitė Amerikos akcijų rinkoje prasidėjo pozityviai, pagrindiniai indeksai nuo pat prekybos sesijos pradžios fiksavo prieaugį, na o galiausiai pirmadienį baigė pakilę daugiau nei trimis procentais: Dow Jones 22327.48 (+3.19%), S&P 500 2626.65 (+3.35%), Nasdaq 7774.15 (+3.62%).

Tai spekuliacinis žaidimas, kad galingi fiskaliniai ir piniginiai „stimuliatoriai“ pasirodys stipresni nei virusinis neigiamas poveikis ekonomikai. Tai tarsi būrimas iš kavos tirščių, ar šio optimizmo pakanks investuotojams ilgesniam laikui.

Covid-19 protrūkis plinta greičiau JAV nei bet kurioje kitoje valstybėje. Oficialiai patvirtinta daugiau kaip 153 tūkstančių sergančių ir beveik trys tūkstančiai mirusių dėl koronaviruso. Užkrėstų jau dabar yra daugiau nei Italijoje ir beveik dvigubai daugiau nei oficialiai pranešta apie atvejus iš Kinijos.

Dėl to vis daugiau valstijų įveda karantino įsakymus, kurie paralyžiuoja ekonomiką. Bet tuo pačiu metu į žaidimą įsitraukė fiskalinės ir piniginės paskatos, kurių tokio masto pokario istorijoje dar nebuvo. Amerikos Federalinis Rezervų bankas vien kovą į finansų sistemą įliejo daugiau nei vieną trilijoną dolerių, o savaitgalį prezidentas Donald Trump pasirašė fiskalinį paketą, kurio vertė viršija du trilijonus dolerių.

Šiuo metu tai gali būti ilgai lauktas atšokimas Volstryte po didžiulės nuosmukio bangos nuo vasario 21 iki kovo 23 dienos, kai S&P 500 indeksas per keturias savaites susitraukė net 35 procentais, greitai pereidamas nuo istorinių viršūnių šturmavimo prie įprasto ir panikiško nuosmukio.

Pirmadienį pakilo visi vienuolika S&P 500 indekso sektoriniai indeksai, iš kurių geriausi pasirodė technologijų ir sveikatos priežiūros. Ypač spindėjo Johnson & Johnson koncernas, kuris pranešė, kad turi galimą koronaviruso vakciną, o jo akcijos pabrango aštuoniais procentais dėl JAV vyriausybės planų padėti finansuoti pakankamą vakcinos, kuri šiuo metu yra kuriama, gamybos pajėgumą. Abbot Laboratories vertė taip pat padidėjo po to, kai įmonė gavo valdžios institucijų patvirtinimą atlikti COVID-19 diagnostinį tyrimą.

Tuo tarpu mažėja tikimybė, kad JAV ekonomika atsivers balandžio viduryje, kaip neseniai paskelbė prezidentas Donald Trump. Atvirkščiai, valdžios institucijos ruošiasi vis drausmingesnėms asmens laisvės ir ekonominės laisvės ribojimo priemonėms, kurios gali sukelti ne tiek nuosmukį (nes mes jį dabar turime), bet ekonominį žlugimą, panašų tik į 1930-ųjų pradžią.
 
Dar nėra komentarų