Goldman Sachs: galime sulaukti rekordinio bedarbių prašymų skaičiaus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-03-20 16:28 Komentarai: (7)
Investicinis bankas Goldman Sachs prognozuoja, kad šią savaitę amerikiečiai pateiks net 2,25 milijono paraiškų bedarbio pašalpoms gauti. Tai būtų didžiausias skaičius istorijoje.

Po daugelio metų ekonominio pakilimo, dėl kurio JAV nedarbo lygis sumažėjo iki penkiasdešimties metų minimumo, staiga dėl koronaviruso pandemijos kilo nedarbo lygio šmėkla, kuri neturi precedento nuo pat Didžiosios depresijos pradžios. Iždo sekretorius Steven T. Mnuchin trečiadienį įspėjo įstatymų leidėjus, kad nedarbas gali išaugti iki 20 procentų, palyginti su 3,6 procento sausio mėnesį.

Vien praėjusią savaitę 281 tūkstantis amerikiečių kreipėsi dėl bedarbio pašalpų. Tai buvo trečdaliu daugiau nei savaitę prieš tai.

Tačiau tai niekis, palyginti su Goldman Sachs analitikų prognozėmis, kurie tikisi, kad šią savaitę prašymų dėl išmokų kiekis pašoks iki rekordinio 2,25 mln. lygio. Iki šiol istorinis pikas buvo užfiksuotas 1982 metų spalio mėnesį, kai amerikiečiai per savaitę pateikė 695 tūkstančius paraiškų.

Banko vertinimai grindžiami pranešimais spaudai, kuriuose sakoma, kad anksčiau šią savaitę labai išaugo darbuotojų atleidimai. Oro linijos, restoranai, viešbučiai, mažmenininkai kovoja su staiga mažėjančiomis pajamomis, nes žmonės, norėdami užkirsti kelią virusui, lieka namuose.

Bedarbių skaičius tikrai augs, o vyriausybės institucijos jau ruošiasi tokiai situacijai. Telefono linijos valstybinėse įdarbinimo agentūrose nutrūksta dėl išmokų prašymų skaičiaus. Ketvirtadienį Niujorko valstijos darbo departamentas vien iki pietų sulaukė 159 tūkstančius skambučių, kai prieš kylant koronaviruso protrūkiui, jų būdavo tik apie dešimt tūkstančių. Savo ruožtu Floridos ekonominių galimybių departamentas teigė, kad yra priverstas papildomai įdarbinti daugiau nei 100 žmonių, kad galėtų aptarnauti išaugusį skambinančių kiekį.
 
1.   Parašė C#   2020-03-20 16:35  

Ziurekit kad jusu vel nereiketu bailoutint, urodai. Pasiprognozuokit savo likima geriau

 
2.   Parašė lorpak   2020-03-20 18:29  

...kaip matosi, kad tie dalykai dirbtiniai,kontroliuotini, prognozuoti....Laukiami, pagaliau, tam tikruose sluoksniuose....Kuo toliau, tuo man panašiau, lyg būčiau kokio filmo World War Z masuotės veikėja....

 
 
4.   Parašė egd   2020-03-21 22:34  

galime sulaukti ir GS oficialiu pranesimu

 
5.   Parašė Klaustukas   2020-03-22 12:24  

KODEL Indijoje, kurioje milijardas gyventoju, vos kelios desimtys susirgimu?

Atsakysite, suprasite, kad tai dirbtinai valdomas procesas.

 
6.   Parašė lorpak   2020-03-22 14:38  

kad tai dirbtinai valdomas procesas.

ta prasme, panika...,taip. Tačiau ne virusas. Bet proga"puikiai" išnaudota...

 
7.   Parašė C#   2020-03-22 18:26  

"kurioje milijardas gyventoju, vos kelios desimtys susirgimu"

Nes indams poxui ir jie nieko ten netiria, ir tirt neketina.

Realios statistikos kiek yra uzkrestu nezino niekas.