Supynės Amerikos akcijų rinkoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-03-20 00:42 Komentarai: (0)
Po trečiadienį fiksuoto pastebimo kritimo, ketvirtadienį Amerikos akcijų rinkos indeksams pavyko pabaigti prekybos sesiją nors ir su nedideliu, kaip pastarųjų savaičių standartams kalbant apie procentinius pokyčius, tačiau prieaugiu. Taigi, savaitę pradėjome didžiuliu kritimu, po to sulaukėme atšokimo, vėl kritimas, ir vėl atšokimas - tai panašu į supynes.

Galbūt tai yra pirmieji antirecesijos stimuliatorių padariniai, t.y. kad neturime vien tik kritimo akcijų rinkoje.

Pagal naujausius standartus - tai buvo palyginti rami sesija. Tiesa, prekybos pradžioje buvo pabandymas testuoti trečiadienio dugną, tačiau greitai indeksai pakilo į teigiamą zoną ir virš jos liko iki dienos pabaigos.

Galiausiai S&P500 ketvirtadienį pakilo kukliais 0,47 procento bei sesiją baigė ties 2409,39 punktais. Dow Jones indeksas ūgtelėjęs beveik vienu procentu sugebėjo sugrįžti virš 20 tūkstančių punktų ribos, o štai technologijų sektoriaus bendras indeksas Nasdaq Composite šįkart pasistiebė 2,3 procento, arba daugiausiai tarp pagrindinių JAV akcijų rinkos indeksų.

Ribotas svyravimas - tai buvo pirmoji sesiją per beveik dvi savaites, kai S&P500 indeksas nepakito daugiau nei keturiais procentais, kas rodo bent laikiną rinkos nusiraminimą. Galbūt centrinių bankų paskelbtos skubios ir neatidėliotinos priemonės pagaliau suveikė. Trečiadienį FED turėjo nuraminti trumpalaikių skolų rinką, kuriai, matyt, trūko likvidumo. Be to, Amerikos Federalinis Rezervų bankas atidarė dolerių apsikeitimo linijas dar su 9 Centriniais bankais, kad sumažintų pasaulinį dolerių alkį.

Teigiamą poveikį galėjo padaryti ir pažadai apie desperatiškus fiskalinius paketus, t.y. valdžios pasiskolintų pinigų dalinimas, kad būtų palengvinti ar atidėti neišvengiamo nuosmukio padariniai. Tikimasi, kad per kitas tris savaites kiekvienas suaugęs amerikietis gaus iš mokesčių mokėtojų tūkstantį dolerių, o kiekvienas vaikas - penkis šimtus dolerių. Viso planuojamo fiskalinio paketo kaina viršys 1,3 trilijono dolerių.

Nuotaikos Volstryte nepablogino net suprastėję darbo rinkos duomenys. Praėjusią savaitę bedarbių pašalpų prašymų skaičius padidėjo iki 281 tūkstančio, kai savaitę prieš tai šis rodiklis siekė 211 tūkstančių, o ekonomistai laukė, jog jis padidės tik iki 218 tūkstančių. Ši krizė darbo rinkoje iš esmės patvirtina, kad 2020 metų kovo mėnesį Amerika įžengė į recesijos zoną.

Po didžiulio naftos kainų kritimo, jos ketvirtadienį atšoko nuo žemiausio lygio per pastaruosius septynioliką metų. Brent rūšies žaliavinė nafta pabrango net tryliką procentų iki 28.09 dolerių už barelį, o WTI kaina šoktelėjo net dvidešimt trimis procentais, kas buvo didžiausias dienos kainos prieaugis per visą istoriją, iki 25.63 dolerių už barelį. Tačiau nuo metų pradžios Brent naftos kaina driokstelėjo žemyn net 57,4 procento, o WTI - penkiasdešimt aštuoniais procentais.
 
Dar nėra komentarų