Rekordinis Norvegijos valstybinio fondo uždarbis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-27 15:00 Komentarai: (3)
Norvegijos valstybinis investicinis fondas (Norges BankInvestment Management) 2019 metais užfiksavo rekordinį pelną, kurį daugiausia lėmė ralis akcijų rinkose.

Yngve Slyngstad valdomas fondas, didžiausias pasaulyje pagal valdomą turtą, kurio vertė siekia daugiau nei 1,1 trilijoną dolerių, pernai uždirbo 180 milijardų dolerių, o jo grąžos norma siekia net 19,9 procento.

Norvegijos valstybinio investicinio fondo valdomų akcijų vertė pakilo 26 procentos, obligacijų - 7,6 procento, o nekilnojamo turto ūgtelėjo 6,8 procento.

Praėjusio metų pabaigoje akcijos minimo fondo investiciniame portfelyje sudarė 70,8 procento, fiksuotų pajamų vertybiniai popieriai (obligacijos) - 26,5 procento, o nekilnojamo turto dalis siekė 2,7 procento.

Praėjusieji metai, be naujojo rekordo, taip pat buvo proveržis keičiant strategiją. Fondas ją pertvarkė, ribodamas iškastinio kuro poveikį savo investicijoms. Jis taip pat pradėjo ieškoti naujo generalinio direktoriaus.

Norvegijos fondas buvo įkurtas praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, kad pajamos iš naftos ir dujų pardavimo būtų investuojamos į aktyvus užsienyje, siekiant užkirsti kelią šalies ekonomikos perkaitimui ir išsaugoti kuo daugiau turto ateities kartoms.
 
1.   Parašė W Buffett   2020-02-27 18:53  

Jei spejo iki siu dienu issicashi t td valio o jei pavelavo

 
2.   Parašė IT17   2020-02-27 18:54  

jie ilgalaike perspektyva orientuojasi, kiek maciau interviu vadovas sake, nieko jie nespejo..., kaip ir buffett, apple prisipirkes..

 
3.   Parašė vyva   2020-02-29 08:46  

Praeis virus baimės ir baigsis kritimas. Buffett tai aplamai tik puikios galimybės apsipirkti, nes jis senai jau nematė progų ką nors rinkoje padaryti su savo CASH, kurio turi į valias. Čia parduoda shortuotojai, prie kurių prisijungė algoritmai pastatyti ant momentinės prekybos metodo. Virusas buvo puiki priežastis kažkiek nuleisti garo, nes dabar keisti laikai, kad kritimui nelabai yra šansų, tuoj FED ir ECB įsikiša matindami rinką. FED dėl Trump rinkimų, o ECB, kad neatsilikti nuo USA. Manau tai tik lengvas garo "nuleidimas" ir varys vėl į viršų.