S&P500 indekso atstovių vertė per dvi dienas susitraukė daugiau nei 1,73 trilijono dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-26 13:56 Komentarai: (0)
Remiantis S&P Dow Jones Indices skaičiavimais, S&P500 plačiosios rinkos indekso atstovių vertė per dvi dienas rinkoje buvusį išpardavimą krito bendrai apie 1,737 trilijono dolerių, o nuosmukį lėmė susirūpinimas dėl koronaviruso epidemijos padarinių ekonomikai ir bendrovių rezultatams.

Palyginamasis indeksas antradienį prarado apie 810 milijardų JAV dolerių, o prieš dieną jo vertė sumažėjo maždaug 927 milijardų JAV dolerių. Nuo 2020 metų vasario devynioliktą dieną buvusio piko, indekso atstovių bendra rinkos vertė nukrito net 2,138 trilijono dolerių.

Dviejų dienų S&P500 nuosmukis, kuris bendrai siekė 6,3 procento - tai buvo didžiausias kritimas nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio, kai Kinijos vyriausybė devalvavo juanį per prekybos karą su Vašingtono administracija.

Antradienį dar vieną galingą nuosmukį taip pat užfiksavo Dow Jones Industrial Average indeksas, kuris prarado 900 punktų. Dieną prieš tai šis indeksas krito daugiau nei vienu tūkstančiu punktų. Prie minimų dviejų indeksų prisijungė ir bendras Amerikos technologijų kompanijų indeksas Nasdaq Composite, kuris neteko viso iki tol šiais metais buvusio prieaugio ir jau fiksuoja neigiamą pokytį nuo šių metų pradžios.

Kadangi investuotojai suskubo ieškoti taip vadinamo saugaus prieglobsčio, tad dar labiau smuktelėjo Amerikos valstybinių obligacijų pajamingumas. Štai dešimties metų trukmės krito iki rekordiškai žemo 1,32 procento lygio.
 
Dar nėra komentarų