Amerikoje naujų darbo vietų sukurta pastebimai daugiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-07 15:40 Komentarai: (0)
Per pirmą šių metų mėnesį Amerikos ne žemės ūkio sektoriuose naujų darbo vietų buvo sukurta pastebimai daugiau nei laukta, tačiau ūgtelėjo bedarbystė.

Sausį naujų darbo vietų iš viso atsirado 225 tūkstančiai, kai laukta, jog šis rodiklis sudarys vidutiniškai tik 160 tūkstančių. Gruodžio rodiklis po korekcijos buvo kilsteltas dviem tūkstančiais iki 147 tūkstančių. Lapkritį sukurtų darbo vietų skaičius kilsteltas penkiais tūkstančiais iki 261 tūkstančio.

Tačiau štai bedarbystė Amerikoje per praėjusį mėnesį, palyginus su gruodžiu, paaugo nuo 3,5 iki 3,6 procento, kai laukta, jog šis rodiklis nepakis.

Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje sausio mėnesį, palyginus su ankstesniu, pakilo nuo 6,7 iki 6,9 procento.

Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis praėjusį mėnesį ūgtelėjo nuo 63,2 iki 63,4 procento, kai laukta, jog šis rodiklis kris iki vidutiniškai 63,1 procento. Tai aukščiausias lygis nuo pat 2013 metų birželio mėnesio.

Vidutinis valandinis atlyginimas per sausį Amerikoje paaugo 0,2 procento, kai laukta 0,3 procento prieaugio, o gruodį jis buvo perpus mažesnis. Metinis vidutinio valandinio atlyginimo prieaugis praėjusį mėnesį palyginus su ankstesniu mėnesiu, pakilo nuo trijų procentų iki 3,1 procento, nors laukta, kad jis šįkart nepakis.

Sausį privačiame sektoriuje buvo sukurta 206 tūkstančiai naujų darbo vietų, nors laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai tik 150 tūkstančių. Mėnesį prieš tai sukurtų darbo vietų skaičius kilsteltas trimis tūkstančiais iki 142 tūkstančių. Viešajame sektoriuje šįkart sukurta devyniolika tūkstančių naujų darbo vietų, kai gruodį šis rodiklis siekė tik penkis tūkstančius, nors anksčiau skelbta, jog sudarė šešis tūkstančius.

Tuo tarpu Amerikos fabrikuose vėl sumažėjo darbo vietų, šįkart dvyliką tūkstančių, kai laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai tik penkis tūkstančius. Gruodžio duomenys pakoreguoti nuo 12 iki 5 tūkstančių. Vien statybų sektoriuje dėl palankių orų buvo sukurta net 44 tūkstančiai naujų darbo vietų. Laisvalaikio ir svetingumo srityje atsirado 36 tūkstančiai naujų darbo vietų, kaip ir sveikatos bei švietimo priežiūros. Profesionalių ir verslo paslaugų sektoriuje sukurta 21 tūkstantis darbo vietų, transporto ir sandėlių - 28 tūkstančiai.
 
Dar nėra komentarų