C.Lagarde: ECB turi ribotas veiksmų galimybes

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-06 15:20 Komentarai: (0)
Dešimtmečiai kovojant su krize Europos Centriniam bankui nepaliko daug pinigų stimuliavimo galimybių, atsižvelgiant į naujos koronaviruso epidemijos keliamus nuogąstavimus, sakė euro zonos Centrinio banko vadovė Christine Lagarde.

Per savo kalbą Europos Parlamente ji pabrėžė, kad nors Europos ekonomika išlieka „atspari“, visuotinės grėsmės gali pakenkti pastaruoju metu esančiam ekonominės veiklos stabilizavimui. ECB vadovė priminė, kad sulėtėjęs augimas ir „finansų krizės palikimas“ nustūmė palūkanų normas iki labai žemų lygių.

„Šios žemos palūkanų normos ir mažos infliacijos aplinka smarkiai sumažino ECB ir kitų centrinių bankų galimybes sušvelninti pinigų politiką, esant ekonomikos nuosmukiui“ - tikino Christine Lagarde.

Europos Centrinio banko vadovė perspėjo, kad koronaviruso epidemija padidino ekonominį netikrumą. Euro zonos Centrinio banko viceprezidentas ir vyriausiasis ekonomistas Philip Lane teigė, kad ECB labai atidžiai stebi pastarojo meto įvykius ir remiasi ankstesnėmis epidemijomis. Jo nuomone, jos parodo, kad ekonominis poveikis gali būti reikšmingas, tačiau trumpalaikis, o ne ilgalaikis.
 
Dar nėra komentarų