JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2020-01-23 16:17 Komentarai: (0)
Rinkose vyrauja raudona spalva. Investuotojų dėmesio centre - ECB posėdis ir įtampa Kinijoje. Laukiama bendrovės Intel ketvirčio rezultatų.


Vakar JAV akcijų indeksai prekybinės sesijos pabaigoje nerodė didelių pokyčių. Šiandien JAV akcijos linkusios nežymiai pigti. Investuotojai seka įvykius Kinijoje. Šalies vyriausybė stabdydama naujo viruso plitimą uždarė keletą didelių miestų ir uždraudė iš jų išvykti lėktuvams ir traukiniams. Ekonominių naujienų fronte paskelbta, jog praėjusią savaitę JAV fiksuotas naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 211 tūkst. Tai kiek mažiau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 214 tūkst. Bendrovės toliau skelbia rezultatus. Vakare pasibaigus oficialioms prekybos valandoms juos praneš Intel. Analitikai prognozuoja, kad praėjusio ketvirčio pelnas akcijai siekė 1,24 USD, o pajamos sudarė 19,23 mlrd. USD. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, prognozėms pasitvirtinus, pelnas akcijai būtų mažesnis 3,9%, o pajamos augtų 3,1%. Per paskutinius du metus Intel kompanijos pelno rezultatai visus kartus pranoko lūkesčius, 88% karto prognozes pranoko ir pajamų rezultatas. Šiandien 18 val. Lietuvos laiku dar bus skelbiami ir praėjusios savaitės naftos atsargų pokyčiai. Analitikai prognozuoja, kad atsargos bus tik 0,1 mln. barelių mažesnės. Naftos kaina šiandien stipriau krenta. Žiniasklaidoje akcentuojama, kad dėl viruso Kinijoje ir jo įtakos ekonomikai, galimai mažės ir naftos paklausa.

Europos Centrinis bankas, kaip ir buvo prognozuota, nekeitę nei bazinių, nei kitų palūkanų normų. Išplatintame pranešime nurodoma, kad banko valdančiosios tarybos atstovai pagrindinės palūkanų normos nebus keičiamos tol, kol nebus įsitikinta, kad infliacija artėja prie artimo 2% lygiui. Toliau bus tęsiama 20 mlrd. EUR per mėnesį aktyvų įsigijimo programa. Svarbesnių makroekonomikos rodiklių šiandien regione skelbti nėra numatyta. Tarp pavienių kompanijų stipresniu pigimu išsiskiria Prancūzijos automobilių gamintojos Renault akcijos. Bankinės grupės Citigroup analitikai pablogino savo rekomendaciją Renault atžvilgiu į „parduoti“. Pasak analitikų, Renault už 2019 metus tikėtina, kad nemokės jokių dividendų ir šiais metais bus priversta ieškoti papildomo finansavimo. Investuotojai pardavinėja Portugalijos energetikos kompanijos GALP Energia vertybinius popierius. Bendrovė pranešė, jog už 2,2 mlrd. EUR įsigis Ispanijos energetikos bendrovės ACS Ispanijoje vystomų saulės jėgainių projektų dalį. Pasak Galp Energia, šis įsigijimas pavers bendrove pagrindine saulės energetikos rinkos žaidėja Pirėnų pusiasalyje.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.
 
Dar nėra komentarų