Japonijos bulių rinka bus tęsiama

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-12-02 15:47 Komentarai: (0)
Didžiausių finansų institucijų specialistai tikisi, kad Japonijos indeksų ralis bus tęsiamas kitais metais, o tą turėtų lemti šios šalies bendrovių pelnų didėjimas.

Nuo 2018 metų gruodžio pabaigoje pasiekto dugno Japonijos akcijų rinkos indeksai Nikkei 225 ir Topix ūgtelėjo atitinkamai beveik dvidešimt keturiais procentais ir dvidešimt vienu procentu. Morgan Stanley, UBS ir Nomura analitikai tikisi, kad Japonijos korporacijų pelnų padidėjimas bus varomoji akcijų kainų augimo jėga.

„Tai atsitiks po dviejų metų iš eilės, kai Japonijos kompanijų rezultatai blogėjo dėl stiprios jenos ir prekybos įtampos tarp JAV ir Kinijos“ - teigė UBS banko specialistai.
Nomura analitikai prognozuoja, kad iki 2020 metų pabaigos tiek Topix, tiek Nikkei bus apie dešimt procentų aukščiau nei dabar. 

Be abejo, Japonijos ekonomikos augimas ir toliau bus silpnas, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl daugelis investuotojų pastaruoju metu vengia japonų akcijų. Morgan Stanley ekonomistai net prognozavo, kad Japonijos ekonomikos augimas 2020 metais bus nulinis, tačiau bankų analitikai teigė, kad teigiamos šios šalies struktūrinės tendencijos, pavyzdžiui, įmonių valdymo ir pelningumo gerinimas, gali padėti Japonijos akcijoms padidinti vertę.

Be to, Nomura analitikai prognozuoja, kad iki 2020 metų kovo mėnesio JAV doleris sustiprės Japonijos jenos atžvilgiu, o tai, anot banko, bus naudinga Japonijos eksporto įmonėms, generuojančioms pajamas užsienyje. 

Specialistai pasirinko pramonės šakas, kurios, jų manymu, turi geriausias galimybes augti, ir tas, nuo kurių geriau atsiriboti. Morgan Stanley tikisi didžiausio kainų padidėjimo informacinių technologijų, paslaugų ir finansų sektoriuose, išskyrus bankus. Statybos ir prekybos įmonėms taip pat turėtų sektis gerai. Maisto pramonės įmonės, mažmenininkai, vaistų ir automobilių gamintojai duos blogesnius rezultatus.

Nomura analitikai sako, kad didžiausia tikimybė, jog padidės įmonių, kurios užsiima elektrinių mašinų ir įrangos gamyba, akcijų vertės. Tuo pačiu jie yra susirūpinę dėl informacinių technologijų ir paslaugų  įmonių perspektyvų. UBS pataria savo klientams sutelkti dėmesį į įmones, kurios moka fiksuotus dividendus, ir į tas, kurios pradeda organizacinius pertvarkymus, ir orientuojasi į tvarią bei etišką verslo praktiką.
 
Dar nėra komentarų