Didelė su automobilių subprime paskolomis susijusių instrumentų paklausa

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-12-02 14:04 Komentarai: (0)
Investuotojai noriai perka ABS finansines priemones paremtas žemos kokybės (subprime) paskolomis automobiliams įsigyti.

Remiantis Finsight kompanijos duomenimis, nuo metų pradžios minimų vertybinių popierių buvo parduota už 29 milijardus dolerių, o artimiausiomis savaitėmis gali būti viršytas ankstesnis 32 milijardų dolerių rekordas, kuris buvo pasiektas 2018 metais.

Šių ABS instrumentų emisijos vertė didėja nepaisant to, jog automobilių pardavimai yra mažesni nei prieš metus.

„Žemesnių reitingų vertybinių popierių paklausa viršija pasiūlą penkis ar šešis kartus. Rinkai sekasi labai gerai“ - duodama interviu Financial Times sakė Loomis Sayles analitikė Jennifer Thomas.

Didžiulį investuotojų susidomėjimą šios rūšies priemonėmis galima pastebėti ir pagal tai, kaip joms sekasi palyginti su vyriausybės obligacijomis. JPMorgan banko skaičiuojamas ABS instrumentų, pagrįstų automobilių paskolomis, indeksas turi pajamingumą tik mažiau nei devyniasdešimt bazinių punktų mažesnį nei panašių terminų JAV vyriausybių obligacijų pajamingumas.

Niujorko Federalinio rezervo banko duomenimis, visų paskolų JAV, paimtų automobiliams pirkti, vertė trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo 1,3 trilijono dolerių.  Iš šios sumos beveik 62 milijardai JAV dolerių yra paskolos, turinčios problemų dėl grąžinimo (skolininkai vėluoja daugiau nei 90 dienų sumokėti įmokas arba jų visai nemoka). 

Blogos paskolos daugiausia koncentruojamos į subprime paskolų grupę. Penkeriais metais anksčiau šios rūšies probleminių paskolų vertė buvo 29 milijardai JAV dolerių, arba 3,1 procento visų paskolų vertės. Šiuo metu ši dalis jau sudaro 4,8 procento, tuo tarpu finansų krizės piko metu šis rodiklis buvo pakilęs iki 5,2 procento.
 
Dar nėra komentarų