Amerikos ekonomika ūgtelėjo kiek sparčiau

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-27 16:48 Komentarai: (0)
Po antrojo vertinimo paaiškėjo, kad didžiausia pasaulyje Amerikos ekonomika per praėjusį ketvirtį paaugo kiek sparčiau nei manyta remiantis pirminiais preliminariais duomenimis.

Per trečią šių metų ketvirtį sumetintas šios šalies bendrojo vidaus produkto prieaugis siekė ne 1,9 procento, o 2,1 procento, kai ekonomistai prognozavo, jog augimas po perskaičiavimo išliks toks pats. Per antrą šių metų ketvirtį JAV ekonomika ūgtelėjo dviem procentais.

Amerikiečių vartojimo išlaidos, kurios sukuria apie septyniasdešimt procentų šalies bendrojo vidaus produkto vertės, per praėjusį ketvirtį pasistiebė 2,9 procento, kas atitiko pirminį vertinimą. Tačiau bendras indėlis į ekonomikos augimą kilsteltas nuo 1,93 iki 1,97 procentinio punkto.

Ilgalaikio pobūdžio investicijos JAV praėjusį ketvirtį susitraukė vienu procentu, kai anksčiau skelbta, kad krito 1,3 procento, tad tuo pačiu neigiamas poveikis bendrojo vidaus produkto prieaugiui taip pat buvo kuklesnis, t.y. siekė ne 0,22 procentinio punkto, o 0,18 procentinio punkto. Struktūrinio pobūdžio investicijos per trečią šių metų kevirtį susitraukė dvyliką procentų, kai pirminiu vertinimu remiantis skelbta, jog krito 15,3 procento, tuo tarpu investicijos į įrangą ir įrengimus krito 3,8 procento ir šis rodiklis po perskaičiavimo nepakito. Investicijos į intelektualią nuosavybę paaugo ne 6,6 procento, o 5,1 procento.

Tuo tarpu investicijos į gyvenamųjų namų statybą Amerikoje, po prieš tai buvusio kritimo šešis ketvirčius iš eilės, per trečią šių metų ketvirtį, kaip ir skelbta prieš tai, paaugo 5,1 procento, kai prieš tai smuko trimis procentais. Be to, po antrojo vertinimo paaiškėjo, jog verslo atsargų pokytis per praėjusį ketvirtį prie ekonomikos augimo prisidėjo 0,17 procentinio punkto, kai prieš tai skelbta, jog jį sumažino 0,05 procentinio punkto.

Užsienio prekybos neigiamas poveikis Amerikos ekonomikos prieaugiui po perskaičiavimo buvo kilsteltas nuo 0,08 iki 0,11 procentinio punkto. Šalies valdžios bendros išlaidos pasistiebė kiek mažiau nei manyta remiantis pirminiais preliminariais duomenimis, tad indėlis į ekonomikos augimą taip pat buvo kuklesnis.

Gruodžio mėnesio pabaigoje laukia trečias ir šiame galutinis praėjusio ketvirčio JAV bendrojo vidaus produkto vertinimas.
 
Dar nėra komentarų