
Ilgiausia bulių rinka taip pat tapo geriausia bulių rinka pagal bendrą grąžą. S&P500 bendrosios grąžos indeksas (įskaitant dividendus) nuo 2009 metų kovo mėnesio pabaigos padidėjo virš 472 procentų. Ankstesnis pokario aukščiausias grąžos rodiklis priklausė bulių rinkai 1949 - 1956 metais. Tuo metu S&P500 indekso prieaugis siekė 454 procentus.
Trečia pagal investicinę grąžą buvo 1990 - 2000 metų bulių rinka. Tuomet bendra S&P500 indekso grąža siekė 391 procentą. Po Antrojo pasaulinio karo pabaigos Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo vienuolika bulių rinkų, o po 1929 metų Didžiosios depresijos - trylika.
Tai, kad dabartinis bumas JAV trunka taip ilgai ir jau atnešė tokius aukštus grąžos procentus, akivaizdžiai verčia spėlioti, kiek jis dar gali tęstis. Tačiau daugelis analitikų mato, kad dar yra galimybių augti.
„Viena iš šio ciklo ypatybių yra tai, kad jį dažnai lydi baimė. Taigi kartais šią bulių rinką aš vadinu „meškiška bulių rinka". Baimė neleidžia per daug indeksui pakilti ir dėl to patekti į meškų rinką. Tai verčia investuotojus „taupyti amuniciją", o tai palieka degalų padidėjimui vėlesniam laikui. Tai taip pat skatina sprendimų priėmėjus stimuliuoti rinkas, nes jie bijo, kad ekonomikos atsigavimas gali pasibaigti“ - sakė The Leuthold Group vyriausiasis investicijų strategas Jim Paulsen.
Ekspertai pabrėžia, kad retkarčiais akcijų rinkos augimą skatina Centrinių bankų politika.
„Dabar mes susiduriame su sprogstamu pinigų ir fiskalinės politikos deriniu. JAV biudžeto deficitas yra penki procentai BVP, lydimas žemiausių palūkanų normų, kurias galima įsivaizduoti esant visiškam užimtumui. Tai yra labiausiai neįprastas ir potencialiai sprogstamasis mišinys, kokį galima įsivaizduoti“ - tikino milijardierius ir Tudor Group fondo valdytojas Paul Tudor Jones.
Nors buvo prognozuojama, kad šie metai biržoms bus sunkūs, nuo sausio pradžios S&P500 vertė padidėjo 23,5 procento, Dow Jones Industrial ūgtelėjo 19 procentų, o Nasdaq Composite - beveik 28 procentais. Per pastaruosius tris mėnesius šie indeksai pakilo po devynis procentus, o pastarosiomis savaitėmis jie nuolat šturmavo vis naujesnius rekordinius lygius.
Analitikai nurodo, kad jie gali pakilti dar aukščiau, jei išliks optimizmas dėl JAV ir Kinijos prekybos karo užbaigimo ir atsities pasaulio ekonomika.