Kinijoje rengiamas didžiausias IPO per ketverius metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-06 17:12 Komentarai: (0)
Postal Savings Bank of China bankas nori pritraukti 32,71 milijardo juanių arba 4,67 milijardo JAV dolerių vertės lėšas pirminio viešojo savo akcijų platinimo metu ir po to debiutuoti Šanchajaus biržoje. Tai bus didžiausias IPO per ketverius metus šioje biržoje.

Pekine įsikūręs skolintojas siūlys iki 5,95 milijardo A serijos savo akcijų po 5,5 juanius (0,78 USD) už akciją, pranešė Šanchajaus ir Honkongo vertybinių popierių biržos. Bendrovė bus įtraukta į abiejų biržų prekybos sąrašus, kas yra įprasta praktika Kinijos bendrovių IPO vietinėje rinkoje metu. Akcijų pasirašymas buvo nustatytas lapkričio 28 dieną.

Postal Savings Bank of China bankas turi didžiausią filialų tinklą šalyje, aptarnaujantį 600 milijonų klientų. Jis buvo įkurtas 2007 metais bei sukūrė didžiulę klientų bazę savo motininės bendrovės China Post Group, teikiančios pašto paslaugas, dėka.

Tai bus didžiausias IPO Kinijoje nuo 2015 metų, kai Guotai Junan Securities įžengė į vertybinių popierių biržą ir pritraukė 4,9 milijardo JAV dolerių. Kartu tai bus ir trečias didžiausias debiutas pasaulyje šiais metais.

Gegužės mėnesį Uber debiutavo Niujorko biržoje pritraukdama 8,1 milijardo dolerių, tačiau bendrovės akcijų kaina nuo to laiko krito. Budweiser Brewing Company APAC alaus daryklos IPO yra antras pagal dydį šiais metais. Azijos įmonė, priklausanti didžiausiai alaus daryklų grupei pasaulyje Anheuser Busch InBev, Honkongo vertybinių popierių biržoje debiutavo prieš tai išplatinusi savo akcijų už 5,8 milijardo JAV dolerių sumą.

Tačiau galiausiai Postal Savings Bank of China IPO greičiausiai greitai taps ketvirtas pagal dydį šiais metais, nes Saudi Aramco gruodžio mėnesį debiutuos Rijado vertybinių popierių biržoje. Didžiausias naftos išgavėjas pasaulyje ketina pritraukti apie 40 milijardų dolerių (kai anksčiau buvo sakoma, kad apie 100 milijardų dolerių).
 
Dar nėra komentarų