Saudo Arabija kitą savaitę atstatys visą naftos gavybą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-09-23 16:20 Komentarai: (0)
Saudo Arabija jau atkūrė maždaug septyniasdešimt penkis procentus naftos gavybos prarastos dėl pastarųjų išpuolių ir ji bus atkurta visa kitos savaitės pradžioje, praneša Reuters, cituodamas anoniminį šaltinį, turintį žinių šiuo klausimu.

Agentūros informatorius teigia, kad šiuo metu Khurais naftos telkinyje pagaminama daugiau kaip 1,3 milijono barelių per dieną, o Abqaiq telkinyje produkcija siekia apie 3 milijonus barelių per dieną.

Reuters primena, kad išpuoliai prieš abiejus telkinius, sumažino gavybą 5,7 milijono barelių per dieną, o tai yra daugiau nei pusė viso Saudo Arabijos išgaunamo šios žaliavos kiekio.

Reuters pranešimas prieštarauja informacijai, kurią neseniai paskelbė The Wall Street Journal leidinys. Anoniminiai minimo leidinio šaltiniai teigė, kad visiška prieš savaitę išpuolyje sunaikintų Saudo Arabijos naftos įrenginių rekonstrukcija užtruks daugelį mėnesių, o ne dešimt savaičių, kaip skelbė sauditai.

Po pietų biržoje už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos buvo mokama po 64.35 dolerius, arba nežymiai daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu, o WTI rūšies žaliavinė nafta buvo pabrangusi 0.36 procento iki 58.30 dolerių už barelį. Nuo šių metų pradžios Brent nafta pabrango beveik penktadaliu, o WTI - 28,4 procento.
 
Dar nėra komentarų