Tęsiasi Linas Agro Group nuostoliai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-08-30 13:04 Komentarai: (2)
Praėjęs ketvirtis žemės ūkio veikla ir tarptautine prekyba žemės ūkio produkcija užsiimančiam Linas Agro Group vėl buvo nuostolingas. Šiandieninės prekybos metu jo akcijos Vilniaus biržoje pinga: Linas Agro Group 0,625 (-0,79%).

Per praėjusį ketvirtį minimos grupės pajamos siekė 219,433 mln. eurų, kas palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, buvo 18,6 procento daugiau.

Tuo tarpu pardavimų savikaina per minimą laikotarpį pakilo labiau, t.y. beveik ketvirtadaliu, tad būtent tai ir lėmė, jog buvo patirtas 3,852 mln. eurų veiklos nuostolis, o grynasis nuostolis siekė 3,254 mln. eurų. Prieš metus per tą patį laikotarpį buvo uždirbta 4,136 mln. eurų veiklos pelno ir 4,827 mln. eurų grynojo pelno.

Bendrai per visus praėjusius Linas Agro Group finansinius metus jo pajamos siekė 745,782 mln. eurų, EBITDA pelnas sudarė 5,082 mln. eurų, o grynasis rezultatas buvo neigiamas, t.y. patirta 6,746 mln. eurų grynojo nuostolio. Lyginant su ankstesniais finansiniais metais, pajamos paaugo 17,6 procento, EBITDA pelnas smuko 75,1 procento, tuo tarpu grynasis rezultatas prieš metus buvo teigiamas ir siekė 9,463 mln. eurų.

Kaip pakomentavo AB Linas Agro Group finansų direktorius Tomas Tumėnas:

Sumažėjęs grūdinių, ankštinių ir aliejinių kultūrų derlius Baltijos šalyse turėjo įtaką visoms Grupės veikloms: aštrino konkurenciją grūdų supirkimo veikloje bei mažino prekybines maržas, neigiamai veikė prekybą prekėmis žemdirbiams, o ypač žemės ūkio technika ir įranga, augino paukštienos gamybos savikainą ir ketvirtadaliu sumažino žemės ūkio bendrovių derlių. Dėl sumažėjusio grūdų kiekio konkurencija grūdų supirkime išaugo taip, kad dalis prekybos sandorių vyko su neigiamomis maržomis. Prekybą prekėmis žemdirbiams sunkino pablogėjusi finansinė žemdirbių situacija. Paukštienos gamybos savikaina išaugo dėl pabrangusių žaliavų. Tačiau Grupės įmonės tęsė visas pradėtas investicijas. Siekiant pagerinti klientų aptarnavimą, buvo vykdomi ir kiti vidaus procesų efektyvinimo darbai. Buvo uždarytos arba prie kitų prijungtos kai kurios įmonės bei padaliniai, tai leido sumažinti veiklos kaštus 2,7 mln. eurų.

Nuo šių metų pradžios Linas Agro Group rinkos vertė krito apie du procentus, o per pastaruosius vienerius metus nepakito. Palyginimui, OMX Vilnius indekso vertė atitinkamai paaugo 11,5 procento ir krito virš dviejų procentų.
 
1.   Parašė W Buffett   2019-08-30 13:35  

Bet akcija visada stabiliai stovi i nieka nereaguoja beveik,. Neverta cia net ziuret i ta bendrove

 
2.   Parašė IT17   2019-08-30 13:39  

matyt palaikymas yra ir paklausa - pasiula kukli....