Dvidešimt penkios turtingiausios šeimos jau turi bendrai 1,4 trilijono dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-08-14 17:43 Komentarai: (4)
Šie skaičiai gali apsvaiginti - 70 tūkstančių dolerių per minutę, keturi milijonai dolerių per valandą ir 100 milijonų dolerių per dieną - tokiu greičiu auga Walton šeimos, valdančios didžiausią pasaulyje mažmeninės prekybos Walmart tinklą, turtas.

Jų pozicija sustiprėjo nuo praėjusių metų, kai Bloomberg agentūra paskelbė turtingiausių šeimų reitingą.

Remiantis tokiu greičiu, jų turtas padidėjo maždaug 23 tūkstančiais dolerių nuo to laiko kai pradėjote skaityti šį tekstą. Per tą laiką naujas Walmart darbuotojas galėjo uždirbti apie 6 centus, esant minimaliam valandiniam tarifui - vienuolika dolerių.

Net išskirtiniais turtinės nelygybės laikais šis skaičiavimas daro įspūdį. Sam Walton, kuris kaip imperijos kūrėjas žinomas dėl savo kuklumo, įpėdiniai kaupia turtus precedento neturinčiu mastu ir nėra vienintelė tokia šeima pasaulyje.
Nuo 2018 metų birželio mėnesio, kai jie užėmė pirmąją vietą turtingiausių pasaulio šeimų sąraše, Walton šeimos turtas padidėjo dar 39 mlrd. dolerių iki 191 milijardo dolerių.

Panašiu tempu tampa turtingesnės ir kitos Amerikos dinastijos - saldainių batonėliais garsėjanti Mars šeima padidino savo turtą 37 milijardais dolerių iki 127 milijardų dolerių. Per šį laikotarpį Kochom pramonininkai uždirbo 26 milijardus dolerių ir jau kontroliuoja 125 milijardus dolerių.

0,1 procento turtingiausių amerikiečių dabar turi daugiau turto nei bet kada prieš tai po 1929 metų, tačiau uždirba ir jų kolegos Europoje ir Azijoje. Dvidešimt penkios turtingiausios šeimos pasaulyje kontroliuoja beveik 1,4 trilijono dolerių turtą, kas yra net dvidešimt keturiais procentais daugiau nei prieš metus.
 
1.   Parašė xgx   2019-08-14 18:02  

O dabar paimame visu siu seimu turta ir galesime kievienam zemes gyventojui visus metus duoti po 15 USD. Kaip tai pakeis pasaulio evoliucija, laime ar dar velniai zino ka?
Cia kaip daugelis noretu suesti Numaviciu. Tai jei jo 1 milijardo turta isdalinsi visiems lietuviams, tai kiekvienas visus metus gaus po 28 Eur. Manau, kad del to statistinis lietuvis taptu laimingesniu. Tikslaiau ne del to, kad jis gautu 28 Eur per menesi visus metus, o del to, kad kazkas prarado visa milijarda

 
2.   Parašė Petras Kurmelis   2019-08-14 20:07  

Matai, vienas toks neįvardintas personažas yra stipriai pasišiukšlinęs. Sklando mitai apie neapmokamas talkas, kasininkes su pampersais ir plaunamas mišraines. Supaisysi čia tuos mitus... Bet juk yra tokių kurie su tuo susidūrė.

 
3.   Parašė Grand   2019-08-14 21:53  

Renatas Vaitkevičius visus (nuo... iki) nuolatos keikdavo Ermitaze. Geri laikai buvo nors pieno upes ir netekejo.

 
4.   Parašė W Buffett   2019-08-14 21:54  

Keista kaip cia nera alsaud ar al najanu seimos ,.