Rekordinis Lenkijos valstybinio banko pelnas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-08-13 15:39 Komentarai: (0)
Lenkijos valstybinis bankas PKO BP šiandien pristatė savo antrojo ketvirčio veiklos rezultatus. Banko pelnas ūgtelėjo iki rekordinio lygio bei viršijo lūkesčius. Tačiau nepaisant to šiandieninės prekybos sesijos metu jo akcijos pinga: PKO BP 38.570 (-0.85%).

Per praėjusį ketvirtį minimam bankui pavyko uždirbti 1,217 mlrd. zlotų grynojo pelno, kai laukta, jog jis sieks vidutiniškai 1,176 mlrd. zlotų. Tai absoliučiai rekordinis pelnas.

Palyginus su 2018 metų antru ketvirčiu, pelnas pakilo virš trisdešimt procentų, na o lyginant su pirmu šių metų ketvirčiu, pasistiebė keturiasdešimt vienu procentu.

Grynosios palūkanų pajamos per minimą laikotarpį paaugo vienuolika procentų iki 2,538 mlrd. zlotų, o grynosios komisinių ir kitos pajamos ūgtelėjo dviem procentais iki 760 milijonų zlotų. Nurašytų blogų paskolų vertė sumažėjo nuo 362 iki 319 mln. zlotų.

Bendrai po pirmojo šių metų pusmečio PKO BP bankui pavyko uždirbti 2,079 mlrd. zlotų grynojo pelno, grynosios palūkanų pajamos sudaro 4,993 mlrd. zlotų, o grynosios komisinių ir kitos pajamos siekia 1,506 mlrd. zlotų. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pelnas pakilo dvidešimt trimis procentais, grynosios palūkanų pajamos - vienuolika procentų, o grynosios komisinių ir kitos pajamos ūgtelėjo apie du procentus.

Blogų paskolų dalis per minimą laikotarpį krito nuo 687 iki 644 milijono zlotų.

Nuo šių metų pradžios PKO BP rinkos vertė pakilo apie vieną procentą, o per pastaruosius vienerius metus faktiškai nepakito. Palyginimui, WIG20 indekso vertė atitinkamai smuko virš aštuonių procentų ir 7,7 procento.
 
Dar nėra komentarų