
Jis teigė, kad norėtų, jog Amerikos Centrinis bankas padidintų savo bazinę palūkanų normą, o ne sumažintų, kaip to tikimasi Volstryte.
„Vis dar turime labai žemą nedarbo lygį. Ekonomika yra įkaitusi. Taigi, nesunku argumentuoti dėl dabartinio kurso išlaikymo ir dar vieno palūkanų normos padidinimo per dabartinį susitikimą, kad būtų atvėsinta tokia įkaitusi ekonomika“ - sakė Jeilio universiteto profesorius.
Jei šiandien Fed sumažins savo pagrindinę palūkanų normą, tai bus pirmas kartas nuo pat 2008 metų pabaigos, t.y. nuo pasaulinės krizės laikų. Nors Robert Shiller teigiamai vertina tai, ką daro Amerikos Federalinis Rezervų bankas, jis kelia klausimų dėl palūkanų normos mažinimo būtinumo.
„Nors infliacijos lygis yra mažesnis už tikslą, jis nėra tiek daug žemiau. Tikslas yra du procentai, o infliacija - 1,5 procento“ - pabrėžė minimas ekonomistas.
Jis nurodo, kad buvo pasiektas naujas rekordas. S&P500 indeksas pakilo virš trijų tūkstančių punktų lygio. Mes tikrai esame labai aukštai. Anot Robert Shiller, tai ralis, kuris gali sukelti istorinį nuosmukį. Nuo 2016 metų jis lygina dabartinės bulių rinkos ir 1929 metų panašumus. Šiuo metu akcijos yra dar brangesnės ir jis nėra tikras, ar palūkanų pakėlimas gali lemti lūžį ir ralio pabaigą.
„Fed pakėlė palūkanų normas prieš pat akcijų rinkos žlugimą 1929 metais. Jie bijojo pervertinimo rinkoje ir norėjo ją atvėsinti. Tačiau tai jos veiksmingai neatvėsino. Tai sukėlė katastrofą. Aš istorikas. Aš galvoju apie šiuos dalykus“ - paaiškino lietuvių kilmės ekonomistas bei Nobelio premijos šioje srityje laureatas Robert Shiller.
Tačiau tuo pačiu jis nemato jokių trumpalaikių depresijos ar netgi recesijos ženklų.